پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 93933
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ آذر, ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
 •   

  پنجمین پیروزی ایران در المپیاد جهانی شطرنج

  تیم شطرنج ایران به پنجمین پیروزی خود در مسابقات المپیاد زیر ۱۶ سال جهان دست یافت. در دور ششم مسابقات المپیاد شطرنج زیر ۱۶ سال جهان که در ترکیه برگزار می شود، امروز (جمعه) تیم کشورمان برابر بلاروس قرار گرفت و در پایان موفق شد این تیم را با نتیجه سه بر یک شکست دهد.برای […]

  تیم شطرنج ایران به پنجمین پیروزی خود در مسابقات المپیاد زیر ۱۶ سال جهان دست یافت. در دور ششم مسابقات المپیاد شطرنج زیر ۱۶ سال جهان که در ترکیه برگزار می شود، امروز (جمعه) تیم کشورمان برابر بلاروس قرار گرفت و در پایان موفق شد این تیم را با نتیجه سه بر یک شکست دهد.برای ایران در این مسابقه «علیرضا فیروزجا»، «امیررضا پورآقابالا» و «مهدی غلامی» به پیروزی رسیدند و «آرش داغلی» نتیجه را به حریفش واگذار کرد.

  علیرضا فیروز جان با برتری امروز برابر حریف بلاروسی رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی در این مسابقات را برای خود حفظ کرد.نوجوانان ایران با پیروزی در دور ششم، ۱۰ امتیازی شدند و همراه اوکراین و ازبکستان در صدر جدول رده بندی رقابت ها قرار گرفتند.با توجه به شکل برگزاری مسابقات، دور هفتم نیز امروز برگزار می شود و نوجوانان ایران از ساعاتی دیگر دوباره دست به مهره خواهند شد.نتایج کلی تیم ایران در مسابقات المپیاد زیر ۱۶ سال جهان به شرح زیر است:

  دور اول: (ایران ۱٫۵ – سریلانکا ۲٫۵)
  دور دوم: (ایران ۴ – رومانی صفر)
  دور سوم: (ایران ۴ – اسلواکی صفر)
  دور چهارم: (ایران ۲٫۵ – چین ۱٫۵)
  دور پنجم: (ایران ۳٫۵ – صربستان ۰٫۵)
  دور ششم: (ایران ۳ – بلاروس یک)

  رقابت‌های شطرنج زیر ۱۶ سال جهان از ۴ آذر ماه به میزبانی ترکیه آغاز شده و در ۹ دور در حال برگزاری است.

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.