پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 81313
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
 •   

  شفر: همه می‌خواهند ما را شکست دهند

  سرمربی تیم فوتبال استقلال می گوید در هفته‌های پایانی لیگ برتر همه حریفان برابر استقلال پیروزی می‌خواهند. وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پارس جنوبی جم گفت: بازی قبلی در لیگ را دیدیم. الان همه می‌خواهند مقابل ما برنده باشند. همه تیم های ۲۰-۳۰ درصد بیشتر از توانشان در بازی های […]

  سرمربی تیم فوتبال استقلال می گوید در هفته‌های پایانی لیگ برتر همه حریفان برابر استقلال پیروزی می‌خواهند. وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پارس جنوبی جم گفت: بازی قبلی در لیگ را دیدیم. الان همه می‌خواهند مقابل ما برنده باشند. همه تیم های ۲۰-۳۰ درصد بیشتر از توانشان در بازی های قبلی خود را مقابل ما نشان می‌دهند و همه می‌خواهند تیمی باشند که ما را شکست می‌دهند. من این را به بازیکنانم هم گفتم. در بازی‌های قبلی هم به آنها گفتم که این یک تعریف و تمجید است که همه می‌خواهند شما را ببرند. مثل بایرن مونیخ در آلمان که همه می‌خواهند آنها را شکست دهند. پس باید همیشه آماده باشیم.

  او ادامه داد: از آخرین بازی که استقلال شکست خورد خیلی وقت می‌گذرد ولی باید بگویم همه بازی‌های لیگ سطح خوبی دارند و من بازی خیلی از تیم‌ها را می‌بینم و همه بازی‌ها سخت و دشوار است. این برای کی‌روش و تیم ملی ایران هم خیلی خوب است. من کنفرانس اول یا دوم بود که در ایران داشتم و گفتم این خیلی مهم است که بازیکنان ملی پوش در باشگاه هایشان خیلی خوب باشند و در تیم ملی هم خوب کار کنند. من امروز و روزهای قبل هم به بازیکنان گفتم که حریفمان بسیار خوب است و در بازی قبلی هم ما را شکست داده است.

  شفر افزود: در بازی قبلی که ما باختیم، استقلال خیلی موقعیت گلی نداشت. در بازی با حریف قبلی یعنی پدیده هم از بازیکنان و کادر فنی درباره آنها در بازی رفت پرسیدم ولی گفتند ما نمایش خوبی در بازی رفت برابر آنها نداشته‌ایم. می‌خواهم کمی درباره مسائل تاکتیکی صحبت کنم. ما همواره با کادر فنی فیلم بازی‌های حریف را می‌بینیم و درباره نقاط ضعف و قوت آنها صحبت می‌کنیم. در بازی قبلی مقابل پدیده می‌دانستیم دفاع چپ و شماره هفت این تیم در کارهای تهاجمی خیلی خوب است و شجاعیان هم مصدوم بود. اگر می‌خواستیم قائدی را بازی دهیم باید خیلی عقب بازی می‌کرد و شاید او کیفیت خودش را آنجا نمی‌توانست نشان دهد. ما نشستیم و صحبت کردیم و دیدیم نورافکن می‌تواند در آن پست بازیکن خوبی باشد. در نیمه اول موقعیت نورافکن جدید بود ولی خیلی خوب توانست شماره هفت آنها را مهار کند و در نیمه دوم هم خیلی خوب بازی کرد. شاید می‌گفتند ما دفاعی بازی کردیم. ما پنج موقعیت خوب گلزنی داشتیم ولی حریف ما دو موقعیت داشت. در مقابل سایپا موقعیت های دو تیم پنج به پنج بود. ما خیلی وقت‌ها شانس‌های گلزنی بیشتری از حریف داشته‌ایم.سرمربی استقلال اضافه کرد: شاید خیلی‌ها هم بدانند که زدن ضربه آخر خیلی مهم است. ما موقعیت‌های خوبی داشتیم مثل فرصتی که جابر انصاری داشت. برای آینده هم همین کار را می‌کنیم. ما حریف را آنالیز می‌کنیم تا ببینیم چطور باید برای برنده شدن برنامه ریزی کنیم. من خیلی وقت‌ها می‌شنوم که استقلال دفاعی بازی کرد. می‌خواهم این مساله را توضیح دهم. همین طور در آمار دیدیم که حریف بیشتر از ما خطا کرد. با این حال فردا بازی سختی داریم چون حریفمان تیم بسیار خوبی است و آنها در ضد حمله قدرتمند هستند. باید در ضد حمله‌ها موفق باشیم و گل بزنیم.

  او درباره نیمکت نشینی سید حسین حسینی و سرنوشت دروازه‌بانی استقلال در بازی مقابل پارس جنوبی، اظهار کرد: بعد از بازی با تراکتورسازی قبل از بازی آخرمان در جام حذفی، گفتم که رحمتی در حذفی به میدان می‌رود و حسینی در لیگ بازی می‌کند. مساله این است که بازی بسیار مهمی در جام حذفی داریم. نمی‌توان یک دفعه او را به آن بازی مهم ببریم بدون این که آمادگی خود را بالا برده باشد. به او گفتم اگر بازی قبلی خوب باشد، این بازی هم به میدان می‌رود. اگر او در آن بازی بد کار می‌کرد، حسینی در حذفی هم به میدان می‌رفت. چیزی که این‌جا مهم است تیم است. حسینی دروازه‌بان بسیار خوبی است و کی‌روش هم این را می‌داند و همه این مساله را می‌دانند و باید دروازه‌بان تیم ملی در جام جهانی باشد. او دو کارته است و شاید یک بازی هم کارت بگیرد و این بار محروم شود. من با کل تیم صحبت کردم. درباره او و قربانی صحبت کرده‌ام. تیم ما یک روح مشترک دارد. شما نمی‌توانید پیروز شوید اگر پنج نفر یک سمت و سه نفر سمتی دیگر باشند. همه باید همدل باشیم چون یک تیم هستیم تا موفق شویم.شفر در پاسخ به این سوال که آیا رحمتی روی او تاثیر دارد، چراکه این حرف مدتی است مطرح شده است، اظهار کرد: شما من را می شناسید؟ فکر می کنید من چنین کاری می کنم؟ در اینستاگرام یک خانم یا یک آقا هرچه می خواهد می تواند بنویسد. من مربی جوانی نیستم هیچکس نمی تواند به من بگوید چکار کنم چون تصمیم گیرنده سرمربی است.

  وی درباره سه تساوی اخیر تیمش و نا امیدی هواداران این تیم از آینده، عنوان کرد: شرایط وقتی که من آمدم خیلی خوب نبود. باید بگویم که کار ما خیلی سخت بود. همه ما کنار هم خوب کار کردیم و می‌توانیم جایگاه بهتری به دست آوریم. کسانی مثل وریا غفوری بهتر از قبل شده‌اند. روحیه خوبی در تیممان داریم. هواداران ما، هواداران بسیار خوبی هستند و با تیم ما یکی هستند. همه ما و بازیکنان می‌دانیم که به هواداران نیاز داریم و آنها هم از عملکرد ما راضی هستند. فقط در بازی با سایپا یک اشتباه داشتیم. باید مدافع ما توپ را با سر می‌زد ولی این اشتباه ایجاد شد. علی قربانی یک شانس خوب داشت. در بازی قبلی هم یک پنالتی به دست آوردیم. البته پنالتی همیشه گل نمی‌شود. قبل از زدن ضربه از سوی ابراهیمی سه چهار بازیکن حریف وارد محوطه جریمه شدند. نمی‌خواهم درباره آن صحبت کنم به هرحال این فوتبال است. چیزی که ما لازم داریم شانس گلزنی است. ما باید برای گل زدن قدرتمندتر باشیم. بنویسید خطاب به هوادارانمان که ما با قلبمان به سختی تلاش می‌کنیم و بازیکنان ما با تمام وجودشان در زمین هستند. مساله‌ای که به بازیکنانمان هم گفته‌ام این است که چون چند بازی را با سه گل یا چهار گل بردیم، همه بازی‌ها را باید با این نتیجه ببریم ولی کار راحت نیست. ما باید تلاش بیشتری بکنیم. همه حریفانی که مقابل ما قرار می‌گیرند با توانایی بیشتری کار می‌کنند تا پیروز شوند و این یک تعریف و تمجید برای ما است.

  ادامه دارد …

  برچسب ها :