پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 86295
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۲
 •   

  پرونده قتلگاه روباز اهواز، همچنان باز است

  پاسی از شب گذشته است. میان صدای رعد و برق و باد، زنگ گوشی ام به صدا در می آید. کم پیش می آید از صدای تماس کسی به وجد بیاییم. اما این بار وقتی نام حسن عبیداوی ابوخدیجه روی صفحه گوشی نمایان شد، به یاد روزهاب خوش دهه هفتاد و هشتاد نفس راحتی کشیدم […]

  پاسی از شب گذشته است. میان صدای رعد و برق و باد، زنگ گوشی ام به صدا در می آید. کم پیش می آید از صدای تماس کسی به وجد بیاییم. اما این بار وقتی نام حسن عبیداوی ابوخدیجه روی صفحه گوشی نمایان شد، به یاد روزهاب خوش دهه هفتاد و هشتاد نفس راحتی کشیدم و با تمام قوا درپاسخش شتافتم. آنقدر هیجان داشتم که متوجه صدای گرفته و بی تاب حسن نشدم. تا اینکه کم کم فشار شنیده ها قلبم را مچاله کرد و روحم را که زمانی حسن با صفا و صداقتش نوازش می کرد، شخم خورد.

  حسن عبیداوی می گفت: روز دوم همین ماه پسر ۳۰ ماهه دخترش که چند ماهی است لذت راه رفتن را می چشید، حدود ساعت ۸ شب در جوی آب روباز جلوی خانه شان که در کوی سیاحی اهواز است، می افتد و پس از دوهفته بستری در چند بیمارستان بی جان به جای راه خانه، از بیمارستان پا در مسیر قبرستان می گذارد. و فقر خانواده اش را به واسطه نبودنش و هزینه ها پزشکی دو چندان می کند.آری این بار محمد عرفان عبیداوی معصوم با افتادن در فضایی که زاییده فقر سیاه اجتماعی، اقتصادی و بعضا” بده، بستانهای سیاسی ماست، جان می دهد و خانواده و بستگانش را به عزا می نشاند.

  هنوز خبر مرگ محمد صادق زرگانی در کوی گلدشت در سال گذشته در اتفاقی مشابه را باور نکرده بودم که صدای مرگ پسرک بروایه ای داغمان را تازه کرد و حالا مرگ محمد عرفان خبر از مرگ کودکان دیگری در میان دارد.با تمام ناخوشی ها هنوز انگار حالمان برای غم و قصه دار شدن خوش است. کاش یا حالمان آنقدر بد شود که از قصه بمیریم یا نسبت به اخبار ناخوش چپ و راست اطرافمان بی تفاوت شویم و یا چه می دانم روحمان را به هر شکل ممکن کمتر آزار برسانیم.کاش مثل خیلی از تماس هایی که چند وقتی است جواب نمی دهم، جواب حسن را نمی دادم، اما آخر …….کاش یکی یک بار تماس می گرفت و خبر خوشی را با من در میان بگذارد و مرا از فشار اخبار سرطانی ولو برای لحظه ای برهاند.

  مجید عبودی/ گمبوعه بزرگ

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۱
  1. انا لله و انا الیه راجعون