پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 84060
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ فروردین, ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۱
 •   

  نامه اعتراض آمیز آیت الله کعبی به رئیس صدا و سیما

  آیه الله عباس کعبی نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در اعتراض به حرکتی تفرقه افکنانه میان برنامه ای در شبکه دو سیما ، بهعسکری رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نامه سرگشاده نوشت . متن نامه آیت الله کعبی بدین شرح است: جناب اقای دکتر عسکری رئیس محترم صدا و سیمای […]

  آیه الله عباس کعبی نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در اعتراض به حرکتی تفرقه افکنانه میان برنامه ای در شبکه دو سیما ، بهعسکری رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نامه سرگشاده نوشت . متن نامه آیت الله کعبی بدین شرح است:

  جناب اقای دکتر عسکری
  رئیس محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

  با سلام و احترام و تبریک سال ١٣٩٧ (سال حمایت از کالای ایرانی)، به استحضار می رساند:متاسفانه شبکه دو سیما، در به نمایش گذاشتن میان برنامه ای از پراکندگی قومیت ها در نقشه ایران و حذف نشان گذاری مردم ولایتمدار و انقلابی عرب ‌خوزستان در نقشه ایران اسلامی، قلب این مردم شریف را جریحه دار نمود و همچنین در مسابقه ای پاسخ صحیح را این گزینه قرار داده اند که: اکثریت ابادانی ها بوشهری هستند!

  انتظار آن است که جنابعالی ونیز عوامل ساخت آن میان برنامه و آن مسابقه از این مردم حداقل عذر خواهی رسمی نمایید و در عمل جبران گذشته شود و این میان برنامه با نشانه و هویت مردم عرب اصلاح شود.در برنامه های حساس و ویژه با دقت و حساسیت و لحاظ همه جوانب امر نظارت بیشتر نمایید تا این اشتباهات پر هزینه تکرار نشود.قومیت های ایرانی با تمام ظرفیت ها و امکانات با وحدت و همدلی و همگرائی از وحدت و تمامیت ارضی ایران دفاع می کنند و مردم شریف عرب خوزستان در هشت سال دفاع مقدس و دفاع از حرم با تقدیم شهدای سرافراز زیادی همچنان وفاداری خویش را به اسلام و مکتب اهل بیت علیهم السلام و نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه و ایران اسلامی ثابت کرده اند.

  تحریک قومیت ها بسیار خطرناک و یک حرکت ضد انقلابی است. و مخاطرات امنیتی و اثار مخرب اجتماعی فراوانی دارد. بدیهی است، جایگاه ویژه مردم نجیب عرب ایرانی در منظومه اقتدار اجتماعی نظام اسلامی قابل انکار نیست و تنها در سایه هوشمندی و توانمندسازی و بالا بردن سطح رضایت مندی اجتماعی و دقت نظر در حفظ کرامت و منزلت اجتماعی ‌و عدالت در همه سطوح و وحدت و همدلی همه قومیتهای ایرانی، رشد و شکوفائی و تعالی مادی و معنوی حاصل می شود.

  عباس کعبی

  نماینده مردم شریف خوزستان در مجلس خبرگان رهبری

  برچسب ها :