پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 27185
 • تعداد نظرات : ۵ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۰
 •   

  نماینده خرمشهر در نطق میان دستور امروز : آب کارون دیگر آب نیست بلکه فاضلاب است / آقای وزیر! از معیشت معلمانی که در گرمای 55 درجه و بدترین آب و هوای ایران زندگی می‌کنند خبر دارید؟

  نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی رسیدگی به مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود را خواستار شد. عبدالله سامری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به مشکل فقر و بیکاری در خرمشهر، گفت: سلام بر مردمی که نفت‌شان تعبیر سازندگی، آب‌شان پایندگی و سکوت‌شان سادگی است.وی با انتقاد […]

  نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی رسیدگی به مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود را خواستار شد. عبدالله سامری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به مشکل فقر و بیکاری در خرمشهر، گفت: سلام بر مردمی که نفت‌شان تعبیر سازندگی، آب‌شان پایندگی و سکوت‌شان سادگی است.وی با انتقاد از آنچه تبعیض در نوع مواجهه با پدیده گرد و غبار در خرمشهر و تهران می‌خواند، ادامه داد: به راستی فرق یک خرمشهری مرزنشین با تهرانی پایتخت‌نشین در چیست که به اولین گرد و غبار ماسک‌های فیلتردار و شیر مجانی در اختیارشان می‌گذارید؟ آیا وقت آن نرسیده که آب و برق خرمشهر، دین ادا کرده به نظام را مجانی کنید؟

  f4cdb589d3d4974e8baaf21574e9df988c9cf417

  نماینده مردم خرمشهر گفت: به راستی نقش بی‌رنگ و لعاب سازمان محیط زیست و مراکز هواشناسی و رسانه‌های خاموش در پستوی کدامین سکوت پنهان است.سامری یادآور شد: امروز می‌خواهم از پدیده‌ای بگویم که با گذشت سالیان متمادی هنوز مسئولین به دنبال منشاء آن هستند غافل از آنکه سرطان قرنیه چشم، ریه، تنگی نفس و تولد نوزاداران ناقص امان مردم را بریده و ریه‌هایشان از بی‌تدبیری مملو شده است.این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: چگونه بگویم سهم‌مان از 51 درصد طلای سیاه منطقه آزاد، صنعت، آب کارون و کشاورزی فقط حسرت نداشته‌هاست. امروز می‌خواهم از چشمه‌های نفتی بگویم که در همسایگی‌مان ندای تبعید سر داده و آغوش خود را بر غیربومی‌ها باز نموده است.

  وی با این پرسش که امروز آب کارون را در کدامین تونل مخفی و حفاری شده باید جست، تصریح کرد: آیا گرد و غبار امروز حاصل بی‌تدبیری دیروز، خشکی تالاب‌های خوزستان و انتقال آب کارون و استخراج نفت نیست؟نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار کرد: امروز می‌خواهم شکوه ثروتی را فریاد کنم که در ذیل تبعیض، فقر و بیکاری و بی‌عدالتی پنهان است و اگر نفت خوزستان سهم ایران است گرد و خاک کشنده خوزستان نیز معضل تمام مردم ایران است.سامری در ادامه با اشاره به مشکلات فرهنگیان خطاب به وزیر آموزش و پرورش، گفت: از معیشت معلمانی که در گرمای 55 درجه و بدترین آب و هوای ایران زندگی می‌کنند خبر دارید؟ و آیا می‌دانید هنوز 70 درصد آنها هنوز مسکنی برای سکونت ندارند و حقوق ناچیزشان در مقابل تربیت مدیران آینده این مرز و بوم هیچ نیست و دیگر صورتی برای سرخ کردن ندارند؟وی با بیان اینکه سرانه مدارس خرمشهر بیش از دو سال است که پرداخت نشده، تصریح کرد: اکثر این مدارس فاقد سرایدار و خدمتکار است و وضعیت استخدام معلمان پیش دبستانی هنوز مشخص نشده است و برخی از آنان پس از گذشت 14 سال حیران و سرگردان هستند.این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یادآور شد: آقای چیت‌چیان آیا می‌دانستید مردم خرمشهر آب را با فضولات فاضلاب می‌نوشند و آب کارون دیگر آب نیست بلکه فاضلاب است و آیا می‌دانستید مرکزی‌ترین نقطه خرمشهر محصور در فاضلاب و گاه و بیگاه کودکان این شهر را بلعیده و پدران و مادران را در سوگ می‌نشاند.سامری در پایان گفت: آقای رییس‌جمهور می‌دانم مشکلات موجود دل شما را آزرده اما تدبیرتان، امید را در دل‌ها پرورانده و به خاطر قداست خرمشهر مظلوم و نگاه حسرت‌آمیز کودکانی که عرق شرم پدر را می‌بوسند و دم نمی‌زنند و به سرفه‌های خونین مردانی که چراغ آزادی و آزادگی را روشن نهادند قسم، به داد زجه مظلومانه خرمشهر و مردم خوزستان برسید و اهتمام لازم را مبذول فرمایید

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۵
  1. سعید محسنی خرمشهر

   سامری نور چشم مایی تو قلب ما جا داری شجاعتت را سپاس
   از طرف آژانس خاطره

  2. سامری نور چشم مایی تو قلب ما جا داری شجاعتت را سپاس
   از طرف آژانس خاطره

  3. عزیز ناصر پوران خرمشهر

   ما حماییتت میکنیم فدای شجاعی همچون شما خرمشهری عزیز دوست داریم

  4. عزیز ناصر پوران خرمشهر

   سامری عزیز و دلاوار و قهرمان خرمشهر مدیون زحمات شماست

  5. محمد باشعیان

   خرمشهر:خیابان زنبق باید آسفالت درست بشه