پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
پربازدید ترین ها
پربحث ترین ها
 • کد خبر : 24330
 • تعداد نظرات : ۷ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ بهمن, ۱۳۹۳ - ۲۲:۴۲
 •   

  تغییر در مدیریت فني وحرفه اي خوزستان ؛لازمه همراهی این سازمان با گفتمان تدبیر و امید / احمد مهارتی

  حدود ده سال است كه صرفا يك ايده ويك تفكر در اداره كلي كه متولي آموزشهاي مهارتي دراستان است حكمفرماست.آموزشهايي كه ميتوانند وضعيت اسفناك بيكاري در استان را تا حدود زيادي بهبود بخشد وبا تربيت نسلي ماهر و حسب نياز صنعت وبازار،بار سنگيني را از دوش دولت برداشته و منجر به كارآفريني افراد آموزش ديده […]

  حدود ده سال است كه صرفا يك ايده ويك تفكر در اداره كلي كه متولي آموزشهاي مهارتي دراستان است حكمفرماست.آموزشهايي كه ميتوانند وضعيت اسفناك بيكاري در استان را تا حدود زيادي بهبود بخشد وبا تربيت نسلي ماهر و حسب نياز صنعت وبازار،بار سنگيني را از دوش دولت برداشته و منجر به كارآفريني افراد آموزش ديده گردد.

  ليكن ده سال است مديريت آموزش فني وحرفه اي استان بدون هيچ گونه تغييري در سطح اداره كل كماكان به كار خود ادامه ميدهد و متاسفانه ادامه اين مديريت هيچ گونه كمكي به پايين آمدن نرخ بيكاري يا بالا رفتن ميزان كارآفريني در استان ننموده است.در واقع بيشتر هم وغم مديريت فني وحرفه اي استان ظرف ده سال گذشته معطوف به كارسياسي در دولت احمدي ن‍ژاد وتبليغ آرمانها وشعارهاي دولت مذكور بود.هم اكنون نيز نيروي مديريت اين اداره كل مهم وفني-علمي صرف چرخش180درجه اي به سوي اعتدال واصلاحات براي حفظ كرسي مديريت فني حرفه اي شده است و به طور كلي اهداف سازمان فني وحرفه اي در اين بازي،چرخش ومعادلات سياسي به فراموشي سپرده شده است.اهدافي كه ميتواند سرنوشت جوان خوزستاني را همانطور كه مسبقا گفته شد در خصوص كار وكارآفريني دگرگون سازد.چند ساعتي بيشتر از فرمايش رهبري در خصوص عدم مداخله سياست در فضاهاي علمي نگذشته است،ليكن ظرف ده سال گذشته تنها نقطه برجسته در عملكرد اداره كل آموزش فني وحرفه اي استان حركت در راستاي شعارهاي سياسي ونه علمي دولت احمدي نژاد بود وهم اكنون نيز تمام وقت وانر‍ژي مديريت صرف سردادن بعضي شعارهاي دولت اعتدال واصلاحات(نه ازروي ايمان به آن)ميشود كه تنها دليل آن ازكف ندادن قدرت در دولت روحاني است.وضعيت چينش نيروها در سطح معاونين و رؤساي مراكز فني وحرفه اي در شهرستانها همگي بريك موضوع دلالت ميكند وآن اينكه:

  كليه كسانيكه به عنوان معاون يا مسئول ستادي يا رئيس مركز از سوي مديريت اداره كل منصوب ميشوند،ظرف ده سال گذشته هيچ گونه شكايتي از وضعيت موجود نداشته و حالت كنوني را آرماني ترين ميدانند ودر صورت كمترين شكوه اي از روند موجود معاون يا مسئول مذكور به طور تحقيرآميزي كنار گذاشته شده و ظرف فقط يك ساعت از مديريت يك مركز يا واحد به پايين ترين مكان ممكن تنزل مقام پيدا ميكند!تنها نيروهايي مورد تاييد مديريت استان قرار ميگيرند كه فرا فكني هاي مكرر مديريت را بر ديده منت قبول و مسئوليت همه كاستي ها در استان را به عهده بگيرند.همچنين اين معاونين و رؤساي مراكز بايد داراي پايين ترين مدرك تحصيلي دربين كاركنان ونيز ضعيفترين شخص در زمينه نگارش يك نامه اداري يا اداره يك جلسه باشند.زيرا طبق بعضي شعارها اين تخصص نيست كه به فرد جايگاه ميدهد وحتي در اداره كل فني وحرفه اي كه يك اداره فني وتخصصي است،تخصص وعلم جايگاهي ندارد و تنها تعهد به شعارهاي يك دولت و تبليغ براي آن مسير پيشرفت را براي شخص فراهم ميسازد.

  هيچكس باور نخواهد كرد كه حقوق نيروهاي فني وحرفه اي كمتر از يك ميليون تومان و مبلغي بين 700الي950هزارتومان است!اين يك واقعيت تلخ است كه حقوق نيروهاي فني حرفه اي خوزستان در اين وضعيت مانده ويكي از علل وضعيت سخت حقوقي اين كاركنان با مدرك ليسانس وبالاتر وپايينتر وبا حداقل 10سال سابقه كار،مديريت فني وحرفه استان است كه با استخدام نيروهاي مازاد(قراردادي)علي رغم تاكيدات مكرر سازمان مبني بر عدم قبول بارمالي وهزينه اي منجر به وضعيت سخت كنوني شده است.چرا كه ميبايست اداره كل حقوق اين نيروها را كه اكثرا خارج از ضابطه و براساس رابطه ودر بزنگاههاي سياسي وانتخاباتي استخدام شده اند را از محل اعتبار حقوق نيروهاي رسمي بپردازد!مديريت فني وحرفه اي استان متاسفانه به تذكرات مكرر سازمان وقعي ننهاده و اقدام به استخدام نيروهاي قراردادي نمود و رِنج حقوقي كاركنان رسمي را چندين برابر پايين تر از خط فقر در طي چندسال گذشته نگاه داشت.

  ميزان بيكاري و وضعيت مهارتي و آموزش وپرورش در خوزستان نويد دهنده آينده اي خوش براي ما وفرزندانمان نيست،دولت اعتدال و استاندار معتدل براي اين وضعيت بغرنج چه چاره اي انديشيده است؟! آيا تغيير مدير يك مدير پس از ده سال كار سخت وشاقي به نظر ميرسد و يا اينكه قرار است يك مدير سي سال خدمت خود را در پست ریاست سازمان بگذراند و درهمه دولت ها فقط يك ايده(آنهم شكست خورده)حاكم باشد؟

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۷
  1. با سلام

   واقعا با اين همه پيامهايي كه به اين سايت ارسال مي كنيد آيا فرصت خدمت به خلق الله را داريد؟؟؟؟

   كاركردن مختص پرسنل زيردست مي باشد ؟؟؟؟؟؟
   شما اين وسط كارتان چيست ؟؟؟؟؟؟ كوبيدن همديگه ؟؟؟؟

   بنظر شما(مديركل ‘ معاونين و رؤساي ادارات و مراكز) پولي كه دولت به شما ميدهد حلال است؟؟؟؟؟؟؟

   متاسفم براتون به جاي خدمت كردن به مردم بخاطر پست و مقام تيشه به ريشه همديگه ميزنيد.

  2. با سلام

   واقعا متاسفم برای تحصیل کرده های جامعه(مدیر‘معاونین‘ روسای مراکز و ادارات ) که اینطوری به جان هم میفتند .

   بجای خدمت به خلق اله به تخریب همدیگه مشغول هستند.

   اگر به جای نشستن پای این سایت و پیام گذاشتن وقت گرانبهای خود را صرف خدمت به جامعه می کردند بهتر نبود؟؟؟
   آیا این حقوقی که ماهیانه دریافت می کنند و در مقابل برای دولت کاری انجام نمی دهند حلال است آن وقت اسم خود را انسان گذاشته اند؟؟؟؟ و ادعای مومن بودن می کنند؟؟؟

  3. مدیر مثل اینکه عوض شد ای کاش این شخص عقلانیتی به خرج بده و دور باشه از هرچی باندبازی و سیاست بازی . آقای مدیر جدید ایجاد انگیزه برای پرسنل تنها راه برآورده شدن آرزوهاته لطفا اگه میخوای بازهم بپری با همکارات بپر نه از روی همکاران زحتمتکشت!

  4. با سلام با شناختی که من مهندس سواعدی دارم ایشان فرد پرتلاش و دلسوز و آرام و متینی هستند حال نوبت همه همکارای ما در کل استان میباشد که با حمایت از اقای سواعدی و همکاری تمام قد با ایشان محیطی مملو از آرامش و دوستی ایجاد کنند .و باعث رشد و پیشرفت سازمان شوند. با حضور پررنگ وشفاف و ارتباط بیشتر با جناب سواعدی هم حسن نیت خود را ثابت کنیم و هم فضای برادری را توسعه دهیم.امیدوارم و مطمین که همه همکاران با تمام تلاش ایشان را حمایت میکنند.باید از زحمات و تلاش های جناب قلاوند هم تشکرکرد چراکه قدردانی ازمهندس قلاوند نشان قدرشناسی پرسنل اداره کل میباشد و نقطه قوتی برای مدیرکل جدید که همکاری و حمایت پرسنل قدرشناس را دارا میباشد. یاحق

  5. یدالله احسانی

   باسلام. بدون داشتن مستندات و اطلاعات و حقایق قضاوت کردن و نظر دادن کار درستی نیست. وقتی که انسان خداترس نباشد از ریختن آبروی بندگان خدا نیز هیچ واهمه ای ندارد. هر کلامی که می گوییم و می نویسیم در حافظه ی خداوند متعال باقیست و روز حساب بخاطر آن باید به خدایی که امروز از آن نی ترسیم باید کلمه به کلمه پاسخگو باشیم. آنالیز این پیامها نشان میدهد که بسیاری از روی غرض ورزی و عقده های شخصی است و نوشتن دهها متن مخالف با دهها اسم متفاوت که کار سختی نیست. البته کارمندان دولت همه وضعیت معیشتی خوبی ندارند و این یک واقعیت تلخ است اما آیا میدانید که بسیاری افراد تحصیل کرده و متخصص از یک چهارم همین حقوق کم محروم هستند. من از سلامت اخلاقی آقای قلاوند کاملا آگاهم و به عنوان یک برادر بزرگوار و بسیجی مخلص رهبر به او افتخار می کنم که دنباله رو راه شهدا هستند چون تنها افرادی که به جامعه خدمت صادقانه کردند شهدا و رزمندگان بوده اند. من مدیران مختلفی در رده های ادارات کوچک دیده ام که با بیت المال چه ها کردند اما ایشان با تمام اختیاراتی که داشتند خیانت نکردند و دارایی ایشان بهترین ملاک است که متاسفانه برخی دوستان بخاطر غرض های شخصی سعی در تخریب ایشان نموده اند.

  6. من ازآقایانی که ازحراست ومعانین اداره کل دفاع می کنند گله دارم چون همین آقایان پایه واساس بی برنامه گی وبی تدبیری وبی کفایتی قلاوندبوندخودشان درزمان قبل پله ترقی وبالابردن قلاوندبوندخودهمین افرادروزی باپشت پرده باعث اخراج بعضی ازنیروهای دلسوزدرفنی وحرفه ای بودندخودهمین آقایان درجلسات متعددازقلاونددفاع می کردندوباعث نمودورشدمدیری بی لایق شدند