پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
پربازدید ترین ها
پربحث ترین ها
 • کد خبر : 94842
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آذر, ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
 •   

  ما و یک خوف تاریخی!

  با آغاز روند آتش بس در الحدیده یمن، روز مهمی در تاریخ روابط منطقه ای جمهوری اسلامی و افزایش مولفه های قدرت سیاسی و نظامی کشور شکل گرفت که از دید غالب رسانه ها مورد غفلت واقع شد. انصارالله یمن پس از چند سال نبرد و این اواخر پس از ده ماه مقاومت در برابر […]

  با آغاز روند آتش بس در الحدیده یمن، روز مهمی در تاریخ روابط منطقه ای جمهوری اسلامی و افزایش مولفه های قدرت سیاسی و نظامی کشور شکل گرفت که از دید غالب رسانه ها مورد غفلت واقع شد. انصارالله یمن پس از چند سال نبرد و این اواخر پس از ده ماه مقاومت در برابر ارتش دوازده کشور که برای تصرف بندر راهبردی الحدیده خود را به آب و آتش زدند و عاقبت با تحمل چندین هزار کشته و مجروح و اسیر به پای میز مذاکره نشستند، توانست خود را به عنوان یک جریان غیرقابل حذف و موثر در آینده یمن به جامعه جهانی بقبولاند و این یعنی تاسیس یک حزب الله دیگر در یکی از حساسترین نقطه ژئوپولتیک جهان.

  جمهوری اسلامی آنچه که از مذاکرات یمن می خواست را در سفر اخیر وزیر خارجه انگلیس طرح کرد تا مذاکرات با حصول نتیجه به پایان برسد تا نشان بدهد هیچ پرونده ای در منطقه، قابل حل نیست مگر آنکه رضایت تهران پیرامون آن جلب شود.آری این ها یعنی پایان سیصد سال تحقیر ملی و تاریخی ما. یعنی پایان دورانی که هر قدرتی که دلش می خواست می توانست از خاک ایران برای تامین منافعش سود ببرد، پایان عصری که شمال دست روس و جنوب سهم انگلیس باشد و شاه ایران اختیار تهرانش را هم نداشته باشد.حالا نیروی دریایی ما که پس از ساسانیان عملا فروپاشیده بود، در سودای فتح آبهای آزاد و حضور در اقیانوس اطلس است و سپاه ما حوزه نفوذش را تا شرق مدیترانه گسترش داده است.

   اینها مایه مباهات است و هرآنکه به اینها نبالد، وطن دوستی اش محل مناقشه.اما دوستان من، رفقا، من به همین حد که به این دستاوردهای خارجی مباهات میکنم از آنچه در داخل میگذرد بینماک هستم. ترسی که شیرینی پیروزی ها را نچسب می کند.من از لحن #نماینده مجلسی که خود را آنقدر قدرتمند و مردم را آنقدر حقیر بداند که زبان به فحاشی آنان باز می کند برای آماری که از باز شدن هرچه بیشتر شکاف و تبعیض سالانه اعلام می شود،برای آماری که می گوید مقدار دارایی های آقازادگان خارج از کشور از حساب ذخیره ارزی این مملکت هشتاد میلیونی بیشتر است،از اشرافی گری و کاخ نشینی و رفاه طلبی برخی مسئولین ، از چکش قضات، از جوهر امضای وزرا، از بی لیاقتی و انحراف و زد و بند برخی نمایندگان مجلس ،از دین فروشی علما….از همه اینها برای آینده این کشور ببیمناکم نه از توطئه های دشمنان خارجی.

  بیم دارم مبادا وضعیت ما چون وضعیت حکومت اسلامی در عهد خلیفه دوم و سوم بشود، که عده ای در مرزها مجاهده می کردند و کشته می شدند و عده ای اشرافی و غربزده و رفاه طلب در داخل از حاصل خون آنها انبان های سکه و کاخ های خضرا می ساختند. بیم ما همان “خوف” مشهور امام خمینی(ره) است که پیوسته می فرمود: من خوف این را دارم که شما که یک لشکر اسلامی[و]ملت اسلامیِ فاتح هستید الآن، و فتحی هم کردید که همۀ دنیا را به اعجاب آورد، عواملی حالا پیدا بشود که شکست بخورید؛ و شکست هم از ناحیۀ خودتان باشد؛ نه از ناحیۀ دشمن…..

  امید حلالی

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.