پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 93016
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ آبان, ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
 •   

  ایرادات شورای نگهبان درباره CFT رفع شده بود

  عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: ابهامات و ایرادات شورای نگهبان درباره CFT در جلسات با مقامات ارشد دولت رفع شده بود. علیرضا رحیمی دقایقی پیش در توییتی نوشت: الحاق به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم CFT را (با وجود شرایط ۷ گانه الحاقی مجلس) همچنان برای امنیت ملی ایران مفید می دانیم، […]

  عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: ابهامات و ایرادات شورای نگهبان درباره CFT در جلسات با مقامات ارشد دولت رفع شده بود. علیرضا رحیمی دقایقی پیش در توییتی نوشت: الحاق به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم CFT را (با وجود شرایط ۷ گانه الحاقی مجلس) همچنان برای امنیت ملی ایران مفید می دانیم، منافع ملی کشور با تعامل دستگاه ها بهتر محقق می شود.

  به گزارش ایرنا، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان امروز در توییتی نوشت: شورای نگهبان لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) را در جلسات متعدد خود مورد بررسی قرار داد و واجد ایرادات و ابهاماتی دانست. این نظر شامل موارد خلاف شرع، خلاف قانون اساسی و ابهام، در موعد مقرر برای مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه ۱۵ مهر ماه با الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) موافقت کردند.در این رای گیری از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر در جلسه، ۱۴۳ رای موافق، ۱۲۰ نماینده مخالف و پنج نماینده رای ممتنع به الحاق ایران به این کنوانسیون دادند.این لایحه شامل یک مقدمه، ۲۸ ماده و یک پیوست است و بر اساس آن جمهوری اسلامی ایران الحاق به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم را با شروطی پذیرفت.

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.