پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 92472
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مهر, ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
 •   

  جریان تجزیه طلبانه و ضد انقلابی بهرام آبتین را بیشتر بشناسیم!

  بهرام خان آبتین یک بختیاری تجزیه طلب است که بعد از اعلام کاندیداتوری ریاست جمهوری و نوشتن نامه به مقام معظم رهبری در سال ۸۸ و تشکیل کانون فرهنگی پارس ها به کشور آلمان پناهنده شد و در شبکه های لس آنجلس از جمله تلویزیون پارس و سرلشکر مهدی روحانی دست به تحرکاتی علیه نظام […]

  بهرام خان آبتین یک بختیاری تجزیه طلب است که بعد از اعلام کاندیداتوری ریاست جمهوری و نوشتن نامه به مقام معظم رهبری در سال ۸۸ و تشکیل کانون فرهنگی پارس ها به کشور آلمان پناهنده شد و در شبکه های لس آنجلس از جمله تلویزیون پارس و سرلشکر مهدی روحانی دست به تحرکاتی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی زده است.

  بهرام آبتین با همراهی و حمایت عده ای در داخل ایران(غالبا چند فارغ التحصیل رشته تاریخ از قوم بختیاری) توانست فرضیه ای را بوجود آورد تا به اصطلاح دست به مبارزه فرهنگی بزند. بهرام آبتین معتقد است که مردم ایران شامل ۳ نژاد «پارس،ماد و پارت» هستند که از این حیث مادها را جمعیت کرد، پارت ها را جمعیت بلوچ و پارس ها را لرها و فارس تشکیل می دهند.بهرام آبتین در لوای فعالیت های به ظاهر فرهنگی خواستار جدایی قوم لر از دیگر اقوام ایرانی بوده است. وی در تاریخ ۸/۰۲/۱۳۸۸ به طور رسمی کاندیداتوری ریاست جمهوری خود را اعلام می کند!

  بهرام آبتین با تشکیل نهاد فرهنگی به نام «کانون فرهنگی پارس های لر بختیاری (ایرانبان)» و معین نمودن اهداف و زمینه های کاری این تشکل موفق به جلب نظر عده ای از جوانان لر و دیگر هموطنان ایرانی می شود،مدت زیادی طول نمی کشید که فعالیت های بیشمار وی جواب می دهد و به سبب برخی از فعالیت های او و نامه نگاری های فراوان ش با دفتر مقام معظم رهبری و سایر مسئولان ارشد نظام تلاش وافر نموده بود که خود را به شخصیتی کاریزما تبدیل نماید و با همین کوشش ها توانست چندین طرح عمرانی و رفاهی در منطقه ای که قوم لر بختیاری در آن سکونت داشتند افتتاح شود،اما بهرام آبتین که در دوران اصلاحات شرایط را بیش از پیش مهیا می دید پا را از گلیم خود دراز کرده و خواست های بیشمار خود را بدون در نظر گرفتن امکانات و نظر دیگر صاحب نظران مطرح می کند و کار به جایی می رسد که او چندین نامه به سازمان ملل و دفتر یونسکو ارسال می کند، بهرام آبتین همچنین در فروردین ۱۳۸۷ با همراهی اعضا «کانون فرهنگی لر بختیاری (ایرانبان)» مقابل سفارت امارات متحده عربی تجمعی را برگزار می کند که موجب دستگیری اش توسط نیروهای انتظامی ج.ا.ا می شود.
  به موجب این اتفاق، رسانه ها و سایت های بیشماری خبر دستگیری «بهرام آبتین» را مخابره می کنند،ایشان که از چند و چون ماجرای دستگیری وی آگاه نبودند،در تیترهایی جنجالی خود از فعالیت های بهرام آبتین اعلام حمایت می کنند.[چند سال بعد ثابت می شود که فعالیت هایی که بهرام آبتین در پیش گرفته است همان خط سیاست جدایی و تفرقه انگیزی است.ابراهیم خدائی مدیر مسؤول لر درباره اظهارات بهرام آبتین گفته بود: «فارس گرایان افراطی قصد نابودی ریشه ای همه اقوام را دارند و برای این کار از روشهای متفاوتی استفاده می کنند،گاهی اوقات ترکی بودن زبان مردم را چنان انکار می کنند که یک شهروند آذربایجانی سرگیجه می گیرد که بالاخره کیست و این زبان که بدان صحبت می کند چیست؟ از اظهارات آقای آبتین متاسفم! ما گمان می کردیم ایشان تشکلی برای حفظ و توسعه زبان و فرهنگ لری تشکیل داده اند که از دیگر اقوام ایرانی مثل عرب،کرد،فارس و.. هیچ جدائی ندارد، در حالیکه ایشان ظاهرا قصد دارند جنبش قوم لر را به خدمت شوونیستها و نژاد پرستها و مخصوصا ضد عربها درآورند.”
  حسین حسن زاده رهدار، شاعر لربختیاری در مورد فعالیتهای پان پارسیسم و برخی جریانات فرهنگی دیگر که به طور دقیق مناطق لرنشین را هدف گرفته اند افزود: «ما سالهاست که فریاد می زنیم نیاز به یک پژوهشکده و مرکز تحقیقات لری داریم تا اینطور به سادگی درباره لر اظهار نظر نشود.”بهرام آبتین با تشکیل جنبش ایرانبان (جنبش لر بختیاری)در وهله ی نخست اینطور استنباط می شود که این تشکل نه تنها در خدمت جبهه جدایی قومیت های ایرانی نیست بلکه درصدد گرد هم آوردن قومیت های مختلف ایران و البته رونق بخشیدن به صنعت و توریسم منطقه است،اما چه کسی فکر می کرد که روزی فرا رسد و بهرام آبتین به همه عقاید و آداب فرهنگی و دینی پشت پا می زند.

  بهرام آبتین در ارتباط با اهداف تشکیل کانون پارس ها و بختیاری ها می گوید: هدف از تشکیل کانون ،
  برگزاری کنگره شهدای لر بختیاری در استان های بختیاری نشین و
  ایجاد محلی جهت فرهنگسرا و حسینیه لر بختیاری و همچنین
  ایجاد سایت خبری و تحقیقاتی در اینترنت برای قوم لر و
  ایجاد انگیزه در میان همتبارانمان در خصوص گویش اصیل پارسی،
  شرکت در جلسات و مشارکت با سایر اقشار و اقوام ساکن در استان،
  یکپارچگی ایل هفت لنگ و چهار لنگ لر بختیاری به صورت یک قوم واحد،
  برگزاری همایش های بزرگ فرهنگی در سراسر استان بویژه مرکز استان،
  معرفی تاریخ باستان قوم و حضور فیزیکی و فرهنگی همتباران ما در استان،
  ایجاد محلی برای ارائه لباس های محلی به همتباران و تشویق در پوشش آریایی مان،
  گرد آوری فیلم و گزارش های مستند از آثار باستانی و تاریخی و تاثیر گذاری آن بر سایر اقشار،
  دعوت از پژوهشگران و سخنرانان دوران مشروطه و نقش قوم لر بختیاری در این تحول عظیم تاریخی،
  تهیه عکس و بروشور و پوستر های تبلیغاتی از دیدنی ها و چگونگی شرایط زندگی ” قوم لر” بختیاری ،
  تنظیم برنامه در خصوص دیدنی ها مناطق شرایط و چگونگی زندگی “قوم لر” بختیاری در گذشته و حال و
  ایجاد پل ارتباطی بین همتباران و دولت جمهوری اسلامی ایران جهت شناسایی و رفع محرومیت های،
  ایجاد کمیته های اجرایی و استفاده از پتانسیل های بالقوه جهت محرومیت زدایی مردم مناطق لر نشین
  استفاده از رهنمود های روحانیون لر پژوهش در خصوص سر آغاز شیعه گری در میان قوم و تاثیر این سنت پسندیده
  طرح و تصویب نقاشیهای دیواری و نصب در محلهای قابل دید عموم همشهریها و به تصویر کشیدن زیبای های قوم لر،
  اختصاص ساعاتی از برنامه های شبکه استانی جهت نشر و اشاعه فرهنگ غنی لر بختیاری به انگیزه یک پل ارتباطی ملی،
  ایجاد بستری بایستی جهت شناخت حضرت فردوسی و گسترش شاهنامه خوانی و آشنایی با مفاخر نام آوران فرهنگی قوم لر بختیاری،
  مهیا ساختن بستری مناسب جهت حمایت از پژوهشگران و محققان جوان برای ارائه مقالات ،شعر و موسیقی حماسی قوم لر بختیاری
  توجه به مکانهای تاریخی و آثار باستانی در خصوص جذب توریست و تشکیل تورهای گردشگری داخلی و خارجی به سراسر استان…..

  نامه بهرام آبتین به مقام معظم رهبری

  به نام خداوند جان وخرد

  با درود فراوان جناب آقای آیت الله خامنه ای رهبر محترم جمهوری اسلامی ایران

  احتراما؛اینجانب بهرام آبتین یکی ازفرزندان ملت بزرگ ایران،تقاضامندم عنایت فرموده بادقت بیشتر به نوشتار من توجه نمایید و سپس بنا به صلاح دید خویش اجازه دهید برای ملاقات آن مقام بزرگوار به محضر ایشان حضور پیدا کرده،سخنانم را با توضیحات کامل تری که دراین نوشته نمی گنجد،ارایه نمایم.بزرگوار از آنجایی که ازهمان لحظه ی نخست به همراه خانواده و قومم دوشادوش ملت ایران درتمام صفوف تحولات میهن حضورداشته ازاین رو هم اکنون نیز بر خود تکلیف می دانم بی تفاوت نسبت به مسایل پیرامونم ننشسته و درحل مشکلات مردم و صیانت ازحریم سرزمینم پا به عرصه های تاثیر گزارتر اجتماعی و سیاسی بگذرام .ازاین رو با باور به خویشتن و مدد ازخداوند یکتا برای شرکت درانتخابات ریاست جمهوری خود را به عنوان کاندیداتور به ملت ایران پیشنهاد کرده ام وبدین وسیله از مردمم دعوت به عمل خواهم آورد که با فراخوانی ملی به حل معضلات پیرامونمان بیاندیشیم.اما آن چه برای من سوال بر انگیز است این موضوع می باشد که قبل ازپرداختن به موضوع مورد بحث، توجه شما را به خاطره ای که اینجانب از اوایل شناختم ازانقلاب اسلامی و شخص مرحوم آیت الله خمینی دارم جلب می کنم:

  خوب یادم است یکی از اولین عکس هایی که من ازایشان دیدم آن مرحوم درحالی که سینی چای در دست داشت خود را در زیرنویس عکس به عنوان خدمتکار و خادم ملت ایران معرفی می نمود.تاثیراین تصویر با طرح چنین موضوعی درمقابل زرق و برق اشرافی گرایی و تشریفات آنچنانی حکومت پهلوی باعث شد که نور امیدی در دل بخش عظیمی از اقشارکم درآمد جامعه خصوصا ما نوجوانان درآن دوران بوجود آید. خصوصا هنگامه ای که ازطرف انقلابیون در محافل و مجالس وقت،ب حث مشارکت همه ی اقشار جامعه از این پس با هر ایدولوژی و تفکری به عینه و به کرات مطرح می بود.با توضیح این مطالب توجه شما بزرگوار را به این موضوع جلب می نمایم درشرایطی که قانون اساسی که پس ازپیروزی انقلاب به تصویب دولتمردان جمهوری اسلامی رسیده درمفاد آن به مراتبی برمی خوریم که با شروط و قول های آغازین این تحول اجتماعی در آن هنگامه هم سنگ نیست.امیدوارم صراحت نوشتارم حمل بربی ادبی و گستاخی نباشد،بلکه از آن جایی که روحیه ی انقلابی من ازهمان بطن نوجوانی توسط آموزهای انقلاب اسلامی در من ریشه دوانیده است به ایراد این مطالب می پردازم،اگر اجازه بدهید نمونه های مراتب فوق الذکر را انشاالله می گذارم برای وقتی که شخصا خدمت برسم.

  من براین باورم که رئیس جمهور همان گونه که از نامش پیداست، مدافع هر آن کس که شناسنامه و هویت نژادی ایرانی دارد باید باشد،بی شک به همین دلیل است که ملت ایران به پای صندوقهای رای می روند،از این رو تقاضامندم قبل از این که رسما به امر ثبت نام در لیست کاندیداتوری وزارت کشور بپردازم به خدمت شما جهت ارایه ی ادب و سپس مجاب نمودم،توسط آن مقام عالیقدر برسم، پیشاپیش ازبزرگواری شما در راستای تحمل این موارد که ازسوی اینجانب به عنوان فرزندی ازسرزمین ایران گفته شد،نهایت قدرادنی و سپاس را داشته از اینکه تفکر مرا به عنوان پبشنهادی پیش روی در نظر خواهید گرفت،بی نهایت قدردان شما بوده وتوقیق روز افزونتان در راستای تمامی اعمال انسان منشتان را از خدواند متعال خواستارم.
  فرزندی از ملت ایران بزرگ ….

  فعالیت های بهرام آبتین در خارج از کشور

  بهرام آبتین پس از خروج از کشور به آلمان می رود و ادامه فعالیت های خود را رسما در «تلویزیون پارس» ادامه می دهد،وی در ابتدا با عضویت در سازمان نهاد مردمی (نهادی که تماما توسط ایمان فروتن اداره می شود) در می آید ولی به سبب نادانی و افراط و تفریط های فراوان در اتخاذ خطی مشی سیاسی مشخص از این تشکیلات اخراج می شود،بهرام آبتین با همکاری «سازمان عقاب» در صدد انجام طرح دیگری همانند طرح معروف “هخا ” هستند که از همان ابتدای و با در نظر گرفتن هواداران هر دو جناح و فعالیت های قبلی، این طرح محکوم به شکست است.لازم به ذکر است که سازمان عقاب نیز تماما توسط یک نفر (مهدی روحانی ) اداره می شود،بهرام آبتین و مهدی روحانی با اندیشه اینکه می توانند نظام را یک روزه شکست دهند هر روز اعلامیه ی تازه ای را منتشر می کنند (پر از غلط های املایی) استراتژی خنده دار این طرح نیز جالب توجه است، از پنچر کردن لاستیک خودروهای دولتی تا صدقه ندادن از در صندوق های کمیته امداد امام خمینی (ره)!!!!

  حمایت از رژیم جعلی اسرائیل

  وی در شبکه های لس آنجلسی دست به تحرکاتی زد، از جمله تلویزیون پارس …..بهرام آبتین در برنامه “ایرانبانان” که از تلویزیون پارس پخش می شد،از رژیم جعلی اسرائیل حمایت کرد و گفت: آقا! ما چاکر هرچه اسرائیلی هم هستیم! اسرائیل چه کار کرده به ما؟! ما چه کار به اسرائیل داریم؟ کسی که بگوید “مرگ بر اسرائیل” ، مرگ برپدر او! مرگ بر پدر کسی که می گوید مرگ بر آمریکا ! ما با آن ها چه کار داریم؟ دشمن ما آمریکا و اسرائیل نیست!!وی همچنین در ادامه صحبت های خود افزود: “آن کسی که دشمن ماست، اصلاحاتچی ها هستند …

  نقطه نظرات آبتین در مورد شبکه تلویزیونی فارسی وان

  بهرام آبتین به بررسی فساد در خانواده های ایرانی پرداخت،او به اشتباه فکر کرد که برنامه های “فارسی وان” را جمهوری اسلامی ایران تهیه و پخش می کند.بهرام آبتین با اشاره به این که “فارسی وان” فاسد است گفت:برنامه ای آمده به نام “فارسی وان” که همه نوع خوراکی توش هست، چون برای دخترها و پسر ها و زن ها و مرد ها دوست پیدا می کند، این برنامه اخلاق خانواده ها را از بین می برد. وی یاد آور شد:این برنامه را حکومت ایران درست کرده و اکثر مردم ایران حقیقتاً مثل گوسفند نظاره گر این برنامه هستند.

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.