پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 86435
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
 •   

  خطیب نماز جمعه تهران : مردم ما همه گردنه ها را پشت سر خواهند گذاشت

  خطیب نماز جمعه تهران گفت: راه حل مشکل، ارتباط با آمریکا و به تعبیر بعضی ها با کدخدا نیست راه حل مشکل، ارتباط با خود خداست؛ بحمدالله مردم ما با این رهبر دور اندیشی که دارند همه گردنه ها را پشت سر خواهند گذاشت.آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران […]

  خطیب نماز جمعه تهران گفت: راه حل مشکل، ارتباط با آمریکا و به تعبیر بعضی ها با کدخدا نیست راه حل مشکل، ارتباط با خود خداست؛ بحمدالله مردم ما با این رهبر دور اندیشی که دارند همه گردنه ها را پشت سر خواهند گذاشت.آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران با اشاره به خروج آمریکا از برجام و عبرتهای این حادثه گفت: عبرت اول این است دشمنان دین مطلقا قابل اعتماد نیستند و نباید به اینها اعتماد کرد.کسی که دین و مبنا ندارد معنا ندارد پای ارزش ها بایستد.وی با اشاره به آیه ای از سوره توبه اضافه کرد:دشمنان هیچ چیز را رعایت نمی کنند؛ این عبرت نشان داد که بیگانگان غیر قابل اعتمادند؛ برای اینده حواسمان جمع باشد و توجه داشته باشیم دشمنان دین سرو ته یک کرباسند.

  خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد:اینکه می گویند آمریکا نه، اتحادیه اروپا آری ؛ این با عبرت نمی سازد. عبرت بگیریم. اتحادیه اروپا در بدعهدی هیچ کم از آمریکا ندارند. اینها بدعهدی کردند. قرار بود بیایند سرمایه گذاری کنند.آیت الله خاتمی گفت:ما یک کلمه از اقتدار موشکی نگفتیم اینها فضولی می کنند و اقتدار موشکی را مطرح می کنند. قرارداد هواپیمایی ما را بسته بودند، لغو کردند. رهبری مهلت دادند. در این مهلت چند هفته ای اگر جبران کردند، کردند اما اگر جبران نکردند، ملت در این قرارداد نخواهد ماند.عضو مجلس خبرگان رهبری یادآورشد: مذاکرات بیش از دو ساله نشان داد که ارتباط با بیگانگان گره که باز نمی کند بر گره ها می افزاید.آیه ۱۱۸ سوره آل عمران می گوید اینها می خواهند همیشه در گرفتاری دست و پا بزنید .

  وی گفت:آنها که فکر می کنند با ارتباط با بیانگان کشور مشکلشان حل می شود یادتان هست روز اول قصه برجام روزنامه ها چه گل و بلبلی گفتند چه منجی معرفی کردند که کشور نجات پیدا کرد؛ دیدید نجات پیدا نکرد تحریم پشت تحریم؛ این عبرتی است برای آینده.آیت الله خاتمی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهار کرد:مطلب دوم تعبیر آقاست که فرمودند آزمون بزرگ مسئولان است و عزت اقتدار ملت باید حفظ شود. این عزت و اقتدار هم در عرصه عملی است هم در عرصه رسانه ای و این را دست کم نگیریم.خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد:ترامپ در سخنرانی خود حداقل ۱۰ دروغ علیه ملت ایران گفت اهانت ها کرد و تهمت ها زد. آنچه جواب این اراجیف است همان است. بزرگ این ملت، گفت و من از قول ملت می گویم آمریکا غلط می کند.خاتمی ادامه داد:عین عبارت ایشان است (که فرمودند)آقای ترامپ شما غلط می کنید این جواب است گویا امام زنده شده که فرمود آمریکا شیطان بزرگ است، هیچ غلطی نمی تواند بکند. این جواب آمریکاست؛ این دو رهبر درس گرفته مکتب حسین هستند که هیهات منه الذله.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ازآغاز، آمریکا در پی براندازی نظام بود، به هشت سال جنگ تحمیلی و هشت ماه فتنه سال ۸۸ اشاره کرد و گفت:در عرصه اقتصادی رئیس جمهور سابق آمریکا گفت در طول ۱۰۰ سال سخت ترین تحریم را بر ایران روا داشتیم و هم در عرصه روانی می خواهند مردم را ناامید کنند و ناامیدی را پمپاژ می کنند.وی گفت: به یاری خدا آینده کشور از گذشته روشن تر است. به یاری خدا این گردنه ها را رد می کنیم و بحران ها را به یاری خدا تبدیل به فرصت خواهیم کرد و دایره مقاومت را در جهان خواهیم گشود.خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: دشمنان ما ایران ضعیف می خواهند؛ ایرانی می خواهند که زمان شاه بود و برخی از کشورهای ضعیف و ذلیل منطقه چنین چیزی می خواهند.خاتمی خاطرنشان کرد: از حرفهای ترامپ پیدا بود بیشتر از اینکه از انرژی هسته ای ناراحت باشد از اقتدار ایران ناراحت است.راه علاج این است : اقتدار نظامی کشور – کاری به بمب اتم نداریم- ؛ در عرصه های دیگر ، سیاست ما سیاست بازدارندگی است.

  وی تصریح کرد: در این عرصه نظام مقدس جمهوری اسلامی روز به روز بر اقتدار موشکی اش خواهد افزود تا اسرائیل این رژیم غاصب خوابش نبرد و این کابوس را پیوسته مجسم ببیند که اگر دیوانگی کند تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می کنیم.عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این حادثه بصیرت مردم ما را بار دیگر بالا برد اظهار داشت: همان اول و در سال ۱۳۹۲ قبل از سرکار آمدن دولت یازدهم آقا فرمود من چشمم آب نمی خورد ولی بعضی می گویند دشمن تراشی می کنند، بروند مذاکره کنند. این مذاکره این فایده را داشت که خوش بین ترین مردم هم به بدعهدی آمریکا پی بردند.خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد:آقای ترامپ بشنو چند روز قبل گفتی مرگ بر آمریکا در ایران کم رنگ شده است؛ اینجا تهران قلب جمهوری اسلامی ایران است این جمعیت یکپارچه می گوید برمرگ بر آمریکا.به گزارش ایرنا آیت الله خاتمی در بخش دیگر از سخنان خود رژیم صهیونیستی،عربستان،بحرین، امارات عربی متحده و دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس را اردوگاه حامیان ترامپ در منطقه عنوان کرد و خطاب به آنها گفت: شما ننگی برای خودتان ثبت کردید که با رژیم صهیونیستی همراه شدید. این لکه ننگ زدودنی نیست.هشدار می دهم اگر حادثه ای در منطقه پیش آمد شما پیشمرگ آمریکا خواهید شد آنچنان که ثروت شما را به غارت برد جان شما را هم به غارت خواهد برد.

  عضو مجلس خبرگان رهبری انسجام داخلی و جدایی از اختلافات در شرایط کنونی را یک فریضه واجب عنوان کرد و افزود: این امر منوط به این است که وحدت و اختلاف را درست معنا کنیم؛وحدت زیر پرچم ولایت. منافع شخصی و حزبی را کنار بگذاریم.(اگر)گوش ندهیم به حرف رهبر آسیب می بینیم. رهبری در این عرصه با راهنمایی بایسته نهایت تلاش را کردند مذاکره کنندگان دلسوز هم نهایت تلاش را کردند و با حسن نیت جلو رفتند ولی آقا فرمود از اینها تعهد کتبی بگیرید، نگرفتند. این آسیب پیش آمد. امیدواریم در آینده بیش از این، به نکات توجه شود.آیت الله خاتمی در بخش دیگر از سخنان خود پیروزی حزب الله و جریان مقاومت در لبنان را پیروزی بزرگ مقاومت و عزای رژیم جلاد عربستان ذکر کرد و افزود:قارون منطقه که پول ها خرج کرد تااین حادثه اتفاق نیفتد بحمدالله اتفاق افتاد و جایگاه مردمی مقاومت تثبیت شد. این پیروزی را به مردم لبنان، رهبر مجاهد حزب الله، سید حسن نصر الله، رئیس جمهور و رییس مجلس لبنان تبریک می گویم.وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به پاسخ جسورانه به عملیات ایذایی رژیم صهیونیستی اظهار کرد: کشوری که هفت سال است درگیر می باشد، اما شجاعانه و با شهامت جلو حرکات ایذایی رژیم صهیونیستی را با موشک می گیرد و شهرک های صهیونیست نشین را تبدیل به شهر ارواح می کند. دست شما درد نکند و خدا شما را به پیروزی های دیگر برساند.

  برچسب ها :