پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 76543
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷
 •   

  خردورزی و اعتدال ؛پیش شرط توسعه خوزستان!

  در آموزه های دینی و مدنی ، اختلاف و نقد می تواند مایه رحمت و زمینه رشد و تصحیح رفتارها و عملکردها باشد ، اما مشروط به رعایت ادب و احترام و انصاف و عدالت و دوری از توهین و تهمت وبدزبانی ها . مسولان در هر رده ای ، از جمله مسولان استان ، […]

  در آموزه های دینی و مدنی ، اختلاف و نقد می تواند مایه رحمت و زمینه رشد و تصحیح رفتارها و عملکردها باشد ، اما مشروط به رعایت ادب و احترام و انصاف و عدالت و دوری از توهین و تهمت وبدزبانی ها . مسولان در هر رده ای ، از جمله مسولان استان ، همواره دارای موافقان و مخالفانی بوده و هستند.در خوزستان ، دو گروه موافق و مخالف مدیریت استان ، از راه های گوناگون ، دسترسی های فراوانی جهت رایزنی و انتقال دیدگاههای خویش، به مراجع تصمیم گیر کشوری را دارند ، و می توانند بصورت منطقی و مستدل و با رعایت انصاف و به دور از حب و بغض ، پیگیر نظرات خویش باشند .

  فعالیت ِ کمپین های حامیان یا مخالفان ، در شرایط فعلی ، قطعا به صلاح استان و مردم خوزستان و جریان اصلاحات و اعتدال نیست . حامیان یا مخالفان استاندار با متوقف کردن این گونه فعالیت ها و دوری از فضای تخریبی ِ رسانه ای و مجازی ، پیگیر مطالبات قانونی و خواسته های خویش از طریق غیر رسانه ای گردند.برای هرگونه حمایت یا مخالفت ، روش های عاقلانه تر و مناسب تری وجود دارد.بی شک ، تداوم لشکرکشی های کمپینی در اردوگاه اصلاح طلبان ، برنده و بازنده ای نخواهد داشت و هر دو گروه بازنده ی این عرصه خواهند بود . درخواست بسیاری از دلسوزان اصلاح طلب استان از بانیان از کمپین ها ، پایان دادن فوری به منازعات و کشمکش های بیهوده و بی ثمر کمپینی است.

  دوستان اصلاح طلب ، از فشارهای متعددی که امروز و در دولت تدبیر و امید ، در خوزستان بر فعالان سیاسی اصلاح طلب وارد می شود ، نباید غفلت نمود . برخی از جریانات خاص ، اگر فرصت یابند حتا در تعیین سیاست هاو برنامه های اصلاح طلبان و در تعیین کوچک ترین برنامه های حزبی اصلاح طلبان هم دخالت می کنند. ، کما اینکه این تلاش ها از دید ناظران پنهان نمانده است.

  تعامل با اصول گرایان معتدل سیاست ، برنامه و استراتژی ماست ، اما وادادگی در برابر زیاده خواهی های افراطی ِ برخی نمایندگان جبهه پایداری و فشار بر فعالان سیاسی شهرستان ها و نادیده گرفتن آنها ، تنها با انسجام و وحدت و حضور قدرتمند ِ و هماهنگ احزاب اصلاح طلب استان مهار خواهد شد.برای دستیابی به توسعه متوازن و پایدار و جبران عقب ماندگی های فراوان وبا احترام و با به رسمیت شناختن نظرات گوناگون ، خوزستان نیاز به خردورزی و اعتدال ، و گسترش ِهمگرایی و مدارای ِبیشتر ، میان کنشگران ِ سیاسی و اجتماعی خویش دارد.

  محمد کیانوش راد
  ١٢ مهر ٩۶

  برچسب ها :