پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 81812
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۶
 •   

  جاسم، تو چقدر پیر شدی!!

  بر حسب عادت هر چند دقیقه یا در اولین فرصت پیامهای جدید در واتساپ را نیم نگاهی میکردم، غالبا اسامی نویسندگان مقاله یا نقدها آشنایند، هر چند بخاطر ناامیدی روز به روز از تعداد آنان کاسته میشه، اما همین تعداد امیدوار به تغییر اوضاع، بخودی خود امیدوار کننده است. خبر شهادت جاسم حمید را در […]

  بر حسب عادت هر چند دقیقه یا در اولین فرصت پیامهای جدید در واتساپ را نیم نگاهی میکردم، غالبا اسامی نویسندگان مقاله یا نقدها آشنایند، هر چند بخاطر ناامیدی روز به روز از تعداد آنان کاسته میشه، اما همین تعداد امیدوار به تغییر اوضاع، بخودی خود امیدوار کننده است. خبر شهادت جاسم حمید را در واتساپ خواندم، مردی میانسال با محاسن کاملا سفید و چهره ای که در عمق آن آشنایی را رقم میزد.

  از خبر رد شدم، امکان نداشت، جاسم حمید باشد!! آخر او اینقدر پیر نبود! تصویری جوانتر از او زده بودند، با عینک آفتابی بر چشم، و هر چند عینک زده بود، اما اینبار خود، خودش بود… جاسم حمید، دوست حصیرآبادی و همکلاسی و هم مسجدی…،!!دکتر حصیمی دبیر دروس عربی و قرآن دبیرستان ابوذر حصیرآباد بود، همان دبیری که با لباس رزمندگی و خاک آلود در کلاس درس حاضر میشد و بی وقفه درس میداد، من و جاسم پشت یک میز مینشستیم، و او چقدر آرام بود

  حالا دکتر حصیمی در رثای جاسم مینویسد و من جاسم را با آن محاسن سراسر سفید نشناختم، حالا دیگر کسی نیست با لباس خاک آلود درس زندگی و آسمانی بدهد، شاید نسل جاسم ها در انتهایند، اکنون دیگر چهارشنبه سفیدها، دوره گردهای پاسارگارد، تخطئه کنندگان اصحاب رسول خدا(ص) و کسانی که واجبات دینی را به چالش میکشند، خریدار دارند، بین گذشتن و گفتن درمانده شده ایم، آخر اینکه، اینبار معاویه های زمان، رسما ابو موسی اشعری ها و عمروعاص ها را در کنار خود دارند، عمروعاصی که در خلوت فجور میکند و در عیان قرآن را با صوت خوش میخواند… جاسم! خوب شد که رفتی، دعا کن ما هم دیگر اینجا نباشیم، احساس میکنم، بجایی میرسیم که برای نفس کشیدن هم باید دروغ گفت و ریا کرد.

  فاضل خمیسی

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۱
  1. ممنون میشوم این عکس رو از سرور سایت بردارید بعلت اینکه بعضی افراد هنوز زنده اند و این باعث لو رفتن رزمندگان اسلام میشود.