پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 79689
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ آذر, ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۰
 •   

  حاشیه ای کوتاه بر اظهارات ناشیانه استاندار خوزستان در دفاع کلانتری!

  امروز پنج شنبه ۲۳ آذر ماه و در حاشیه کلنگ زنی طرح نیروگاه خورشید ۱۰ مگاواتی ملاثانی ، استاندار خوزستان در گفتگویی اظهار داشت : نظرات کلانتری ملاک تصمیم گیری نیست ! 💠 اولا : این ادعا نشان می دهد یا شریعتی افکار عمومی را ساده انگاشته یا خود از فرایند تصمیم گیری در حوزه […]

  امروز پنج شنبه ۲۳ آذر ماه و در حاشیه کلنگ زنی طرح نیروگاه خورشید ۱۰ مگاواتی ملاثانی ، استاندار خوزستان در گفتگویی اظهار داشت : نظرات کلانتری ملاک تصمیم گیری نیست !

  💠 اولا : این ادعا نشان می دهد یا شریعتی افکار عمومی را ساده انگاشته یا خود از فرایند تصمیم گیری در حوزه های کلان از جمله مقوله انتقال آب بین حوضه ای بی اطلاع است.

  💠 ثانیا : آقای کلانتری بعنوان معاون رییس جمهور و ریاست سازمان حفاظت محیط‌زیست دارای شخصیت حقوقی در بخش کلان دولت و موقعیت وی یکی از ارکان مهم تصمیم گیری در خصوص مساله ای مانند انتقال آب می باشد . هیچ پروژه و طرحی در این زمینه از زمان پیشنهاد به هیات دولت در لایحه بودجه تا بررسی در کمیسیون تخصصی مربوطه در مجلس و تصویب در صحن علنی بدون تایید سازمان محیط زیست از جهت فنی مردود می باشد.چگونه می توان نامه رسمی یک مقام مسئول آنهم از جایگاه حقوقی را شخصی قلمداد کرد؟

  💠 ثالثا : همین مقام محترم چند روز پیش و باستناد گزارش روزنامه شرق مجوز اجرای طرح انتقال آب “ونک” از سرشاخه‌های کارون برای آبیاری باغ های پسته کرمان را صادر کرد و مورد اعتراض فعالان محیط زیست و کارشناسان حوزه آب قرار گرفت . لابد از دیدگاه استاندار محترم این هم یک نظر شخصی بوده است!!!!

  💠 رابعا : باستناد همین نامه که جناب استاندار آن را نظر شخصی می داند در قالب تبصره ۱۹ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ اعتباری بالغ بر ۳۶۳ میلیارد تومان جهت ساختمان سد و تونل سوم کوهرنگ و جهت اجرای پروژه آبرسانی خط دوم از بهشت آباد به یزد اعتباری ۲۴۰ میلیارد تومان از سوی دولت تخصیص یافته است که انتظار می رود نمایندگان محترم خوزستان در مباحث بودجه بشکل تخصصی برای چالش کشاندن تبصره ۱۹ تلاش نمایند.

  💠همچنین جناب آقای شریعتی در گفتگوی فوق الاشاره با توصیف اعتراض نمایندگان منتخب مردم به “هیاهو” می گوید : ما نظراتمان را در فضای منطقی گفتگو بیان می کنیم و از این فضای هیاهو استقبال نمی کنیم.گرچه از نظر قانون نماینده مجلس وکیل مردم بوده و به هر شکل قانونی مدنی اعم از سازوکار تقنین و اعتراض موظف به دفاع از حقوق موکلین خود می باشند و اقدام نمایندگان خوزستان چه در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه ۱۹ آذر ماه و چه در اثناء نشست شورای اداری استان در روز دوشنبه هفته جاری برای پاسداشت حقوق مردم خوزستان با بهره گیری از افکار عمومی و ایجاد موج رسانه ای ، در این راستا مشروع و قابل دفاع است .

  اکنون انتظار جناب آقای استاندار از موضع رییس شورای تامین و برای الگو سازی رفتاری، یک نامه رسمی با رویکرد منطقی و مستدل در جهت رد و نفی محتوای نامه رییس سازمان محیط زیست و همچنین مصاحبه توهین آمیز وی با روزنامه شرق در خصوص وجود آب مازاد در خوزستان ، خطاب به رییس محترم جمهور ، وزیر نیرو و سازمان محیط زیست نوشته و تصویر آنرا در اختیار رسانه ها و افکار عمومی قرار دهد تا مردم از مراتب دفاع منطقی جناب استاندار. مطلع و امتثال این الگو را به دیگران سفارش کنند.

  آقای استاندار در این نامه نگرانی شهروندان خوزستانی و انواع گرفتاری های ناشی از انتقال آب را باستحضار هیات دولت برسانند و تاکید کنند در صورت عدم توجه به مطالبات مردم خوزستان ، ایشان مضطر به استفاده از اختیارات ریاست شورای تامین خواهد شد زیرا مساله آب چیزی کمتر از تردد خودروهای اروندی نیست و ساکنان این خطه شهروند درجه ۱ و ۲ نبوده تا اینگونه حقوق شان پایمال گردد.

  نعیم حمیدی 

  ۹۶/۹/۲۳

  برچسب ها :