پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 75804
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ شهریور, ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۳
 •   

  آیت الله کعبی : خوزستان به عزم، اراده، همت و اقدام ملی برای غلبه بر معضلات پیچیده نیاز دارد

  آیت الله کعبی طی نطق پیش از دستور خود در مجلس خبرگان خطاب به مسئولان و سران سه قوه گفت : پیش از آنکه دیر شود برای حل معضلات و مشکلات انباشته خوزستان فکری بکنید. آیت الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در نطق پیش از دستور سومین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری (امروز […]

  آیت الله کعبی طی نطق پیش از دستور خود در مجلس خبرگان خطاب به مسئولان و سران سه قوه گفت : پیش از آنکه دیر شود برای حل معضلات و مشکلات انباشته خوزستان فکری بکنید. آیت الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در نطق پیش از دستور سومین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری (امروز .چهارشنبه ۹۶/۶/۲۹ ) سخنان مهمی ایراد و نکات ارزنده ای پیرامون مطالبات مردم استان را متذکر شدند

  نماینده مردم خوزستان خطاب به مسئولان نظام اظهار داشت : سران قوای سه گانه، شورایعالی امنیت ملی، مجلس خبرگان، مجمع تشخیص مصلحت نظام! به داد خوزستان برسید. ندای استغاثه مردم خوزستان را بشنوید. پیش از آنکه دیر شود، برای حل معضلات و مشکلات انباشته خوزستان فکری کنید.

  آیت الله کعبی در ادامه گفت : لایروبی کارون و اروند و احیای کشتیرانی تجاری، تلاش برای کارآفرینی و حل مشکلات معیشتی و ساماندهی و توانمندسازی مناطق محروم و رونق کسب و کار، همتی جهادی و اقدام ملی مسئولان را می طلبد.مهاجرت معکوس از خوزستان به سایر استانها فوق العاده فراوان شده و هجرت نیروی انبوه کار و نخبگان به سایر استانها و حتی به خارج از کشور توام با آسیب ها و مخاطرات فراوانی است.

  وی افزود : مهاجرت نیروی انبوه کار و نخبگان به سایر استانها و حتی به خارج از کشور توام با آسیبها و مخاطرات فراوانی است و اعلام شده ۷هزار معلم متقاضی انتقال از خوزستان به سایر استانها هستند.متاسفانه تاکنون پاسخ قانع کننده ای به خبرگان رهبری از سوی مدیران اجرائی داده نشده و یا گزارش موثری در رفع نگرانی های مردم ارائه نشده است.خوزستان به عزم، اراده، همت و اقدام ملی برای غلبه بر معضلات پیچیده نیاز دارد.

  آیت الله کعبی اضافه کرد :متاسفانه پیگیری مطالبه رهبری در حل مشکلات مردم توسط خبرگان مردم به طور یکپارچه توسط دولت شنیده نشده وتا کنون جواب قانع کننده ای به نمایندگان خوزستان در خبرگان داده نشده است.رنج، بیکاری، محرومیت، فقر مطلق در مناطق آسیب دیده اجتماعی، آلایندگی و تخریب شدید محیط زیست، ریزگردها و خشک شدن هور العظیم و عدم تخصیص ارزش افزوده ناشی از آلایندگی از مشکلات خوزستان است.

  وی اظهار داشت :تضییع حق خوزستان در انتقال بی رویه و غیر قانونی آب، مشکل فاضلاب و آب شرب مردم و خشک شدن نخیلات از دیگر مشکلات انباشته خوزستان است.تبعیض در انتصابات دولتی بر یاس و ناامیدی مردم از مسئولان دولتی اثر زیادی گذاشته است.وی افزود : متاسفانه پیگیری مطالبه رهبری در حل مشکلات مردم توسط خبرگان مردم به طور یکپارچه توسط دولت شنیده نشده و تا کنون جواب قانع کننده ای به نمایندگان خوزستان در خبرگان داده نشده است و نگرانی های مردم خوزستان بر طرف نشده است. حلم و بردباری مردم نجیب خوزستان حدی دارد، صبر مردم به آخر رسیده است. جلوی بهره برداری دشمنان و شیاطین را بگیرید. وی سخنان خود را با این عبارت به پایان برد: اللهم اشهد انی قد بلغت.

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۱
  1. احسنت یا شیخ……اما فقط گفتن قبول نیست ….