پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 75270
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
 •   

  واکنش فعالان فرهنگی و اجتماعی خوزستان نسبت به حادثه ضرب و جرح عبدالله سلامی

  در پی حمله افرادی ناشناس به منزل آقای عبدالله سلامی از نویسندگان و فعالان فرهنگی و سیاسی استان و ضرب و جرح وی و همسرشان ، تعداد زیادی از فعالان فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی خوزستان در واکنش به این حادثه تلخ یادداشت هایی را در شبکه های اجتماعی منتشر و خواهان برخورد مراجع انتظامی […]

  در پی حمله افرادی ناشناس به منزل آقای عبدالله سلامی از نویسندگان و فعالان فرهنگی و سیاسی استان و ضرب و جرح وی و همسرشان ، تعداد زیادی از فعالان فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی خوزستان در واکنش به این حادثه تلخ یادداشت هایی را در شبکه های اجتماعی منتشر و خواهان برخورد مراجع انتظامی و قضایی با اینگونه خشونت ها شدند :

  دکتر لفته منصوری : خبر ضرب و جرح جناب آقای عبدالله سلامی مایه تاسف و تالم اینجانب گردید. از صبح تاکنون چندین بار با جناب آقای حمزه سلمانپور ابوحامد که یادداشت ارزشمند عربی ایشان که متضمن اعلام این خبر دردناک و انزجار و محکومیت آن بود را خواندم، تماس گرفتم تا از کم و کیف این خبر مطلع شوم متاسفانه تلفن ایشان در دسترس نیست. آن گونه که برمی آید همسر محترم جناب سلامی هم مورد ضرب و جرح قرار گرفته است. اولا برای سلامتی این دو عزیز جناب سلامی و همسر محترمشان دعا می کنم. ثانیا هنوز در بهت و حیرت هستم که ضاربان چگونه توانستند به یک مرد و زن مسن حمله کنند و اینان بر چه دین و مذهب و آیینی قرار دارند؟

  آیا این پدیده کم نظیر نشان دهنده خشونت سازمان یافته اجتماعی در استان ما است؟ آیا فضای رادیکال اجتماعی در حال گسترش است؟ آیا ناکارآمدی نظام قضایی موجب تجری و تعدی افراد و گروههای اجتماعی می شود؟ آیا امنیت اجتماعی خاص گرایانه شده و عموم مردم حتی انسان فرهیخته ای چون عبدالله سلامی که عمر خود را در اندیشه ورزی و نقد و نظر نویسی فرهنگی و سیاسی سپری کرده ، ایمن نیست؟!دوستان من این پدیده های نامیمون یکی شان زیاد است! مسئولیت تضامنی روشنفکران و مصلحان اجتماعی و قدرتمندان و حاکمان در این رویداد ناروا بر کسی پوشیده نیست. افکار عمومی قوی تر و محکمتر از قدرت چند مدیر و رئیس است. همه ما مسئول هستیم. باید هزینه اجتماعی این رفتارهای ساختارشکنانه بالا برود. من واقعا متاسفم و این خبر در روز عید کام ما را تلخ کرد.

  دکتر غلامرضا جعفری : الله اکبر از جهالت، الله اکبر از اجتماعی که قدر خود را نمیداند، الله اکبر از جامعه ای که فرق فرهیخته از جاهلش را اندازه نمیگذارد.ابوشافع، استادی است که دردش؛ درد همه ماست و امیدوارم جهل جاری در اجتماع روزی قدر رجالش را بداند.امروز روز تلخی است علیرغم اینکه عید است و باید عید بزرگ غدیر را تبریک بگویم، در خود غرق شده ام که چرا جهل اینگونه جری شده که حرمت بزرگی نمیگذارد؟ و حرمت خانه ای که بانویی محترم در آنجاست را نیز.خدایا شر جهل و جاهل را از سر ما کم کن و ابوشافع عزیز و همسر مکرمه اشان را در پناه خود نگاهدار

  مسعود سلیتی وکیل دادگستری : خبر ضرب و جرح جناب آقای سلامی و عیال مکرمه ایشان بسیار دردناک و غمناک است و این نشان از واقعیت جامعه ماست که تاکنون نتوانسته خود را با زندگی مدنی تطبیق نماید جامعه ای که هیچ کس در آن از امنیت کافی برخوردارنخواهد بود و مجازات جمعی در پرتو حمایت قبیله ای همچنان تمام افراد این جامعه را تهدید می کند شاید این حادثه دردناک کمی باعث شود ما ذره بین را به سمت خویش برگردانیم و شخصیت عرب اهوازی را بررسی کنیم تا برای انحطاط موجود راهکاری بیابیم و در رشد جامعه خویش کمکی نمایم .اصلاح جامعه مسئولیت فردى همه ماست . این حادثه محکوم و مردود است اما شاید در آینده یکی از ما قربانی آن خواهیم بود .

  دکتر عبدالعال لویمی : لقد صدمت بخبر الحادث الأثیم الذی تعرض له الاستاذ المحترم السید عبدالله أبوشافع السلامی و زوجته الکریمه .عمل بعید عن الأخلاق والعادات الانسانیه والشیم العربیه. .قال الله تعالى: ولا تزر وازره وزر اخرى. ما هو الذنب الذی اقترفه هذا الانسان حتى بهذه الطریقه تنتهک حرماته !؟ سوى انه من تلک العشیره او الاسره !

  نعم هذا ما نتوقعه من النظام والعقلیه القبیلتین و اللتین یتم دعمهما کی یهان بها الکریم والعزیز و العالم و یکرّم فیها اللئیم و المتخلف والجاهل ! ان هذا المشهد هو واقع مجتمعنا الْیَوْمَ والغد أسوأ . هذا هو المنبر الذی یمثلنا الْیَوْمَ امام العالم ! .اننا الْیَوْمَ مطالبون جمیعا بالوقوف امام هذه الحاله المأساویه فی ظل الفراق الموجود وهو اننا کصفوه واعیه تطالب بالإصلاح الاجتماعی و کمتعلمین و منتهجین العمل الذی یثقف المجتمع و یستنکر العقلیه القبلیه ؛ ان نجد حلا لها لان کل واحد منا قد یتعرض لما حدث الْیَوْمَ . نطالب بمعاقبه المجرمین لما حصل امام القانون کما ندعوا لابی شافع وزوجه الکریمه الشفاء العاجل انشا الله.

  حمزه سلمان پور : من الصعب ان یبنی الشعب انساناً مثقف لیکون عقلا یفید الوطن والانسانیه ومن الأصعب ان یکون الشعب اعزل فاقداً آلیات بناء الشخصیات النادره ورغم هذا یصنع نفسه احدهم فی ظروف صعبه ولکن من السهل ان تفرط بهذا الصرح ایادِ حمقاء بحجه واهیه وقضیه مرفوعه فی المحاکم القانونیه لا صله له بها الا فی النسب!

  الیوم تعرض للضرب و الإهانه انسان مهذب و رجل مودب وناشط مثقف، بغدر جهلاء اقل ما یقال عنهم انهم عار على الإنسانیه. مره اخری ینهار بنا ما نحاول بنائه لیخیم علینا الیأس و الإحباط…وها هی القبلیه تتجلی بوجوه وسخه لا تعرف قیمه للعلم ولا المرؤه ولا الانسانیه… عصابات مستعصیه خائبه یلوح فیها الهبوط وغیاب الضمیر انها ید عوجاء کل ما اراد الشعب ان یتحرر من الجهل والتخلف کل ما برزت لتعوّج بناءَ صرح العلم و الثقافه.

  حادث الیوم هو اعتداء على هیبه الثقافه الأهوازیه کما هو اعتداءا علی قداسه الوالدین، حیث امتدت ید هذه العصابه الأثیمه علی الأستاذ عبدالله سلامی(ابوشافع) و زوجته وهم فی السبعین من عمرهم بعد مداهمه بیتهم واعتدت علیهم بالإهانه والضرب المبرح!حادث یندی له جبین الإنسان و یتأسف له کل ضمیر حی وها هو الجهل یتحدی العلم و الظلام یتحدی النور و القسوه تتحدی الرحمه و الرأفه…اللهم نلجأ الیک ونعوذ بک من الجهل والتخلف والبربریه وندعوک ان تشفی ابا شافع و زوجته بحق هذه الأیام المبارکه یا ارحم الرحمین

  مهندس عادل سواری : ⁠⁠⁠⁠⁠برای ابوشافع و همسر مکرمه ایشان آرزوی سلامتی و تندرستی دارم.

  مهندس هادی اهوازیان : اقدام تعدادی نادان و جاهل در ضرب و جرح اقای سلامی عزیز و خانواده محترم ایشان و بدون ملاحظه شان و خدمات اجتماعی و سیاسی ایشان مایه تاسف می باشد.با توجه به اینکه نگرانی از این موضوع از ماه های قبل وجود داشت،ایکاش بزرگان طوایف به احترام خدمات و زحمت های اقای سلامی مانع از جسارت به ایشان می شدند

  دکتر ظریفی معاون فرهنگی اداره کل ارشاد اسلامی خوزستان : حمله به جناب آقای سلامی،که سن و سال دارند و یک بانوی سالخورده ،تنها حیوان صفتی و ناجوانمردی را نشان می دهد…واقعا متاسفم.برای ایشان و همسر گرامی شان آرزوی شفا و سلامتی دارم.

  یاسین نیک نژاد : خبر ضرب و جرح استاد سلامی به شدت نگرانمان کرده است.در این روز مبارک، آرزوی شفای عاجل برای ایشان و خانواده محترم ایشان داریم.

  مهندس زاهد فردوس پناه : نستنکر ونشجب هذا الاعتداء الاجرامی بحق الشخصیه العلیمه، الفنیه، اباشافع و زوجته الکریمه.بالحتم هکذا شخصیات لا یتحددون بقبیله بل هم ضمن تاریخ شعب ،نتمنی من الله لاستاذنا وزوجته الکریمه الشفاء العاجل.

  علیرضا عبدالله نژاد : ازشنیدن خبر اتفاق پیش آمده برای جناب آقای سلامی ناراحت متاثرشدم.امیدکه خدای متعال به مبارکی این عیدسعید سلامتی وتندرستی به ایشان وهمسرمحترمه شان عنایت وضاربان را رسوانماید.

  صالح دورقی : أنه بدوری أیضا أستنکر و أشجب وأدین هذا العمل الإجرامی اللااخلاقی واطالب بکشف ملابسات ماحدث

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۱
  1. هرکی خربزه میخوره پالرزش میمونه پا تو آتیش کردن آخرش ویلچره