پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 57401
 • تعداد نظرات : ۱۵ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۵
 •   

  جناب آقای استاندار؛ برای “گروه ملی فولاد اهواز” وضعیت قرمز اعلام کنید!

  خبرهای رسیده از گروه ملی فولاد اهواز و همچنین تماس های مکرر برخی کارکنان این شرکت ، حکایت از عدم پرداحت حقوق و مزایای کارکنان و تعطیلی خطوط تولید و افزایش میزان زیان دهی می کند.براساس اظهارات تعدادی از شاغلین در این واحد صنعتی ، طی دو ماه گذشته مدیریت گروه ملی فقط توانسته حقوق کارگران زیر […]

  خبرهای رسیده از گروه ملی فولاد اهواز و همچنین تماس های مکرر برخی کارکنان این شرکت ، حکایت از عدم پرداحت حقوق و مزایای کارکنان و تعطیلی خطوط تولید و افزایش میزان زیان دهی می کند.براساس اظهارات تعدادی از شاغلین در این واحد صنعتی ، طی دو ماه گذشته مدیریت گروه ملی فقط توانسته حقوق کارگران زیر دیپلم را پرداخت نماید و تکلیف حقوق حدود 3000 نفر همچنان مشخص نیست.

  89

  از سویی برخی کارشناسان حوزه فولاد اعلام کرده اند که در حال حاضر برخی خطوط تولید گروه ملی اهواز عملا تعطیل و کارگران صرفا جهت حضور و غیاب در محل کار خود حضور می یابند.همچنین در صورت اعتراض کارکنان توسط کارفرما به اخراج تهدید می شوند.

  در حال حاضر از میان واحدهای تولیدی استان خوزستان فقط شرکت فولاد اکسین توانسته با اتکا به مدیریت بومی ضمن برخورداری از رشد تولید و تنوع محصولات علاوه بر تامین نیازهای بازار داخلی ، بخشی از تولیدات خود را به مقصد اروپا صادر نماید.انتظار می رود استاندار محترم خوزستان ضمن بازدید از وضعیت گروم ملی فولاد اهواز و اطلاع میدانی از شرایط بحرانی آن نسبت به اعلام وضعیت قرمز به مرکز در راستای بکارگیری مدیریت بومی در این واحد صنعتی تلاش کند.استفاده از توان و تجربه مدیریت فولاد اکسین می تواند زمینه ساز خروج گروه ملی فولاد از وضعیت کنونی باشد

  این کارخانه عظیم و بسیار مهم در کشور تا سال ۸۷دولتی بود و در سال ۸۸به گروه امیرمنصور آریا واگذار(فروخته) شد. در سال ۹۰ ماجرای اختلاس ۳هزار میلیاردی مه آفرید خسروی(مالک شرکت) پیش آمد لذا شرکت به توقیف دادگستری درآمد و بعداز آن بجای طلب ، به بانک ملی واگذار شد(سال ۹۳) البته بظاهر این اتفاق رخ داد و در اصل تا اکنون مدیر کل بانک ملی منکر این قضیه شده است و براساس شنیده ها درگیری برسرمالکیت آن بین وراث مه آفرید خسروی و بانک ملی ادامه دارد. اوضاع نیمه تعطیلی واحدها از سال ۹۳شروع شد و در زمستان ۹۴با تعطیلی کامل بخشهای مختلف به اوج خودش رسید. درحال حاضر قسمت لوله سازی ، بخش تیرآهن، صنایع فلزی ، بخش یک میلگرد کاملا تعطیل هستند و قسمت ذوب گاهی اوقات کار میکند بخش میلگرد کوثر هم به صورت درصدی برای صنایع فولاد کار میکند یعنی به صورتی که شمش رایگان از صنایع فولاد میگیرد و به میلکرد تبدیل میکند سپس اندکی سود از صنایع فولاد میگیرد!!مدیرعامل فعلی گروه ملی که از تهران منصوب شده جز مدیران پروازی است بطوریکه طبق شنیده ها حتی کارگران با وی ملاقات عمومی نداشته اند .

  به گفته محمودی شرکت گروه ملی ۱۲۰۰میلیارد تومن بدهی دارد و شاکی اصلی آن بانکها و سازمان مالیاتی است و حسابهای شرکت را مسدود کردن محمودی عنوان کرده است که گروه ملی از طلبکاران (بانکها, کارخانجات, سازمان ملیات, آبو برق و …) مهلت خواسته است آخرین حقوقی که کلیه پرسنل دریافت کرده اند مربوط به برج ۲ اردیبهشت ماه است، پاداش و مزایایی درکار نیست. وضعیت غذای رستوران بسیار اسفبار است، حفاظت و حراست شرکت هر گونه تجمع و حرکتی را با تهدید سرکوب میکنند.وضعیت شرکت بگونه ای است که مدیران واحد تعمیرات میگویند از خرید یک قطعه ۵۰هزارتومنی هم عاجزند

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۱۵
  1. جمعي از پرسنل گروه ملي

   با سلام – ماجمعي از پرسنل گروه ملي صنعتي فولاد ايران هستيم و ميدانيم كم و بيش از وضعيت اين واحد يزرگ صنعتي استان خبر داريد. عاجزانه تقاضا ميكنيم نسبت به احقاق حقوق پرسنل مساعدت لازم را انجام دهيد چراكه بيش از يك سال است كه تعديل وضعيت شده ايم ولي سنوات پرسنل تاكنون پرداخت نشده است و حقوق ماهيانه نيز با توجه به كسر مقدار پاداش بهره وري و اضافه كاري كه مبلغ قابل توجهي هم هست با تاخير دو و يا سه ماه پرداخت ميگردد و اكنون بيش از دو ماه است كه هيچ كونه پرداختي صورت نگرفته است و اين موضوع باعث ايجاد مشكلات عديده اي در خانواده هاي پرسنل گرديده است . قبلا از حسن پيگيري شما كمال تشكر را داريم .
   ومن الله التوفيق

  2. متاسفانه با سپردن مدیریت این واحدهای بزرگ تولیدی به دست افراد بی مسولیت و غیر بومی این واحد ها به سوی نابودی پیش میروند.من خود شخصا از بازنشستگان سال 94 ای ن واحد میباشم که هنوز بعد از 5 ماه از بازنشستگی مطالبات من پرداخت نشده و هیچ مدیری جواب گوی مشکل من نمیباشد و مسولین این شرکت فقط شانه از زیر مسولیت خالی میکنند.و این مشکلات بوجود اورده عده ای منفعت طلب میباشد که به دنبال بدست اوردن منافع از این وضعیت میباشند.

  3. پرسنل گروه ملی

   با سلام
   اولا تعداد نفرات پرسنل زیر دیپلم 674 نفر هستن که 70 نفر اعلام شد
   شرکت اکسین مشکلاتی مثل عدم مواد اولیه جهت تولید دارد.
   مشکل گروه ملی مدیریت نیست بلکه انتقال در مالیکت شرکت توسط شرکت امیر منصور به بانک ملی میباشد که باعث شده پرداخت حقوق و هزینه بیمه و مالیات و آب و برق به تاخیر افتاده لذا ما پرسنل گروه ملی عاجزانه از دولت و استانداری استان میخواهیم نسبت به پرداخت 4 هزار حقوق پرسنل اقدام کنید.

  4. ای که از دستت میرسد کاری بکن

  5. پرسنل شرکت گروه ملی مثله سایر مردم استان خوزستان نجیب و صبور هستن.ولی خدا کنه که پرداخت معوقات بیش از این زمان بر نشه.چون با ادامه این روند مشکلات بسیاری برای خود پرسنل و خانواده آنها،موسسات مالی و بانک ها،شرکت های وابسته،بازار اهواز و شهرهای هم جوار( تمامی حوزه ها ) ، دانشگاه ها و مدارسی که فرزندان شاغلین در آنجا مشغول تحصیل می باشند، مالکین خانه هایی که پرسنل مستاجر در آنجا سکونت دارند، سایر شرکت های پیمانکاری که با شرکت گروه ملی ارتباط مالی و کازی دارند، ادارت آب و فاضلاب، برق منطقه ای،گاز، دارایی،سازمان تامین اجتماعی،شهرداری، شرکت های تامین کننده مواد اولیه،رانندگان استیجاری، باشگاه استقلال خوزستان،نهاد های آموزشی و حتی روابط زناشویی پرسنل و آینده پرسنل مجردی که در حال حاضر به اصطلاح شاغل این شرکت می باشند……پدیدار میشود که خلا بزرگی در حوزه های اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جامعه به وجود می اید که باعث مخاطرات جبران ناپذیری می گردد.که تا سالیان سال این مشکلات خود را در آینده گریبانگیر سایر اعضای جامعه خواهند بود.

  6. هفتاد و چهار روز بدون حقوق

   با سلام
   نمیدونم در مورد وضعیت اسفناک و اسفبار شرکتی با این همه پرسنل و این همه قدمت چی بگم
   از مدیرانی که هر روز معرفی و چند روز بعد به اسم مختلس عوض میشن از مدیرانی که حتی برای یک بار حاضر نیستن برای گوش کردن حرف پرسنل دیدار عمومی بذارن و به حرف دلشون گوش کنن و به سوالاتشون پاسخ بدن
   اقایونی که از طرف بانک ملی منتصب شدن تا حالا چه قدم مثبتی برداشتن ؟
   مدیران جدید چه روند جدیدی رو اتخاذ کردن ؟
   افراد مسئول جهت بهبود وضعیت چه پیشنهاداتی دارن و چرا اقدام به عملیاتی کردن اونا نممیکنن ؟
   تا کی میخوایم شاهد آتش سوزی و انفجار و از دست رفتن جان و سلامتی همکارانمان باشیم ؟؟
   جون انسانها و سلامتیشون چه از لحاظ جسمانی چه روحی و روانی برای کدوم مسئول حال حاضر مهمه که اگه بود شاهد این وضعیت نبودیم
   آقای استاندار ، نمایندگان حاضر در بهارستان که با انگشتان زخمی و پوسته پوسته شده کارگران زحمت کش گروه ملی منتصب شدین ، مسئولین استانی و شهری و بخصوص مسئولین حاضر و شاغل در گروه ملی به وضعیت پرسنل مظلوم گروه ملی رسیدگی کنید مبادا عدم رسیدگی مطالبات ما شاغلین باعث عذابی از سوی خداوند قادر و توانا بر زندگی شما و خانواده شما شود .

   و همانا خدا بر همه چیز حاضر و ناظر است

  7. اگه 1 سال حقوق نگيريم كسي به فكر نيست

  8. ظاهرا شما هم از افراد خاصي خط ميگيريد و نظرات دلخواه افراد خاص را منتشر ميكنيد. چرا پيام بنده را كه راجع به مشكلات ناشي از مدير بومي و استخدامهاي فاميلي بود را منتشر نمي كنيد؟
   بومي يا غير بومي در دنياي مدرن منسوخ شده است و تنها شايسته سالاري مطرح است

  9. پرسنل گروه ملي

   باسلام
   لطفا از پايگاه خبري عصرما پيگيري اين موضوع درخواست ميكنيم

  10. با سلام
   اوضاع مارو همه میدونن جز رییس جمهور محترم ظاهرا شمایی که کلید رو می کنی برای مشکلات تحویل بگیر اوضاع اسفبار مارو بخدا اه 20 هزار نفر میگرتت که تو این چند ماه استرس دین و ایمانمون در آورده دادینش دست دادگستری بئترش کرد آخه چطور میشه که همه خبر دارن و هیچ فکری نمی کنن؟ بابا همه زندگیمون قسط بانکها هم که سرشون نمیشه حقوق گرفتیم یا نگرفتیم میگن قسطت بده آخه من چی بگم به مسئولهای بی مسئولیت استانمون؟ گناه ما چیه یه نفر اختلاس کرده؟
   زندگیمون بپاشه راضی میشین آخه؟
   ببینید پرسنل چیا میگن اخه ما براچی باید منتظر تصمیم گیری یه مشتی افراد مرفح بی درد باشیم که نمیدونن قسط چیه و بی پولی چیه؟
   بخدا من موندم تو کار این دولت الکی هم میگن خرابکاریای احمدی نژاد بابا خودتون خراب کارترید به قرآن دیدید که صدای آقا هم با این برجامتون درآوردید گند زدید به معیشت مردم جمع کنید گروه ملی رو خیالتون راحت شه ما هم بریم غاز برونیم تا شما حال کنید بعدم آمار بدید بیکاری فلان درصد کاهش داشته آخ که دیگه حالم از نابلدی و بی مسئولیتیتون به هم میخوره مدیر عاملمون تو تلویزیون وسط زمین چمن فوتبال وقتی تیم گروه قهرمان شد دیدیم به خدا آخه این مدیر عامل که مشکلات ول کرده رفته وسط زمین جام میبره بالا
   چی بگم که هر چی بگم بیشتر میسوزم و میپوکم
   خدافظ

  11. من یکی از پرسنل بخش صنایع فلزی گروه ملی فولاد هستم که ازبرج 11 بدلیل مشکلات شرکت گروه ملی به همراه 59نفر دیگر از دوستان از کار بیکار شدیم و هروز وعده شروع بکار مجدد میدن…استاندار محترم خواهشا التماس مبکنیم وضعیت کارخانه بزرگ گروه ملی را سر وسامان بده
   یکی از پرسنل پیمانکار قدیمی بخش شاخه میلگرد صنایع فلزی

  12. شكسته استخوان داند قدر موميايي را
   كدوم مسئول تا حالا بي پولي را تجربه كرده الحمدالله به لطف مردم وخون شهدا جيب ها پر خونه ها مرفع سفرهاي خارجي تحت عنوان ماموريت با پول مردم كي به فكر من وشما ست برادر انشالله تاريخ اين نالايقي ها را خواهد نوشت تا ايندگان بدانند ماچه كشيده ايم ازكاسه شكسته نخيزد صدا درست احوال ما مپرس كه دل شكسته ايم

  13. سلام ما ۴ ماهه حقوق نگرفتیم ..
   خدایا کمکی کن
   ما زن و بچه داریم .
   ???????

  14. الان مهمترین کاری که مسئولین باید بکنن تعین تکلیفه. بابا اگه طرف بدونه شرکت ورشکسته شده یا بدونه اخراج شده حداقل دنبال یه کاره دیگه میگرده. ن اینکه شب تا صبح تو شرکت باشه به امید اینکه همه چی درست بشه. تروخدا به جوونایی رحم کنن که داره بخاطر بی لیاقتی مسئولین زندگیشونو از دست میدن. ￿دیگه نه پس اندازی مونده نه چیزی. ما حتی ماشینمونم فروختیم. بگین شرکت نابود شده حداقل تکلیف خودمونو بدونیم.

  15. اي كه دستت مي رسد كاري بكن
   اين اوضاع مسلما” به نفع يه عده هست…. پس اون عده در حال چپاول هستند و ما پرسنل بايد همچنان بدويم و صورتمون رو با سيلي سرخ كنيم….