پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 93149
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آبان, ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۲
 •   

  ۱٫۲ میلیارد دلار برای خاموشی مشعل های نفتی جنوب اختصاص یافت

  مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیزجنوب از تخصیص اعتباری معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای خاموش کردن همه مشعل‎های مناطق نفتخیزجنوب (فلر) تا سه سال آینده خبر داد که با هدف تبدیل به خوراک واحدهای پتروشیمی انجام می شود. بیژن عالی پور به اجرای طرح توسعه ۲۸ مخازن نفتی در سطح مناطق نفتخیزجنوب اشاره […]

  مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیزجنوب از تخصیص اعتباری معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای خاموش کردن همه مشعل‎های مناطق نفتخیزجنوب (فلر) تا سه سال آینده خبر داد که با هدف تبدیل به خوراک واحدهای پتروشیمی انجام می شود. بیژن عالی پور به اجرای طرح توسعه ۲۸ مخازن نفتی در سطح مناطق نفتخیزجنوب اشاره کرد و افزود: طبق برنامه‎ریزی‎ انجام شده، چهار درصد از کل اعتبارات توسعه این مخازن به ارزش ۲۰ هزار میلیارد ریال در حوزه مسوولیت‎های اجتماعی هزینه می‎شود.

  چندی پیش، وزیر نفت در این باره گفت: با امضای ۲ قرارداد جمع‎آوری گازهای همراه نفت در استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد روزانه از سوزاندن ۲۲ میلیون مترمکعب گاز جلوگیری و به خوراک واحدهای پتروشیمی تبدیل می‌شود.بیژن نامدار زنگنه افزود: با اجرای کامل این قراردادها دیگر در استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد گاز مشعل نخواهیم داشت.وی اضافه کرد: این ۲ قرارداد در قالب بیع متقابل و با هدف جلوگیری از سوزاندن این میزان گاز اجرا و بخش عمده محصولات به خوراک واحدهای پتروشیمی تبدیل می‌شود.به گزارش ایرنا، جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده با تولید کالاهای نهایی از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.پس از آن، سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت. سال ۱۳۹۶ نیز «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» بود.

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.