پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 92359
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ مهر, ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۳
 •   

  روستاهای اهواز و شورِ مطالعه!

  موسسه ی ندای تغییر که تعدادی از اعضایش با موسسه #گرگیعان مشترک و اغلب همراهِ همدیگر هستند امروز در ادامه ی برنامه هایش کتابخانه ای برای مدرسه ی شهید عدنان مقدم در روستای #نزهه از توابع #غیزانیه ی شهرستان #اهواز را راه اندازی کرد.ودای زهیری مدیر این مدرسه از دغدغه مندترین مدیرانی بود که تاکنون […]

  موسسه ی ندای تغییر که تعدادی از اعضایش با موسسه #گرگیعان مشترک و اغلب همراهِ همدیگر هستند امروز در ادامه ی برنامه هایش کتابخانه ای برای مدرسه ی شهید عدنان مقدم در روستای #نزهه از توابع #غیزانیه ی شهرستان #اهواز را راه اندازی کرد.ودای زهیری مدیر این مدرسه از دغدغه مندترین مدیرانی بود که تاکنون دیدم. شخصیت او را بعدا در کلیپی جداگانه معرفی می کنم اما بخش هایی از صحبتش در فیلم بالا آمده است.

  روستای نزهه با چهار هزار نفر جمعیت و هزار و پانصد خانوار تنها سی نفر از آنها شغل شرکتی دارند و باقی دکه دار، کارگر بنایی، دامدار یا بیکار هستند. در مجاورت این روستا چندین شرکت و حلقه های چاه #نفت وجود دارد. مدیر مدرسه می گوید پنجاه نفر که مدرک لیسانس دارند در این روستا شغلشان بنایی است و این ماجرا روی نسل بعدی تاثیر منفی می گذارد چون حتما نسل جدید می پرسد که شمایِ لیسانسه بنا شدی پس من برای چه درس بخوانم؟

  قاسم منصور آل کثیر

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.