پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 90112
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مرداد, ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۳
 •   

  رسالت خبرنگار!

  خبرنگار ، ماموریت مهمی دارد . وی برخلاف سایر کارمندان و کار آفرینان دیگر ، حکم ماموریت خود را با دست خود می نویسد . ماموریتش را در چالشترین موقعیت ، انتخاب میکند . او میداند کجا باید برود . و از چه مکانی بهترین محصول خبری را و چه توشه ی گرانبهایی را برداشت […]

  خبرنگار ، ماموریت مهمی دارد . وی برخلاف سایر کارمندان و کار آفرینان دیگر ، حکم ماموریت خود را با دست خود می نویسد . ماموریتش را در چالشترین موقعیت ، انتخاب میکند . او میداند کجا باید برود . و از چه مکانی بهترین محصول خبری را و چه توشه ی گرانبهایی را برداشت نماید . و مهمترین مرحله رسالت و ماموریت خبرنگار ، کیفیت و چگونگی عرضه ی این کالای خبری برای مردم است .

  هر خبرنگاری برای خود یک استراتژی خاصی در حیات خبرنگاری ، برای خود رسم میکند . خبرنگار متعهد ، تشنه رسیدن به آفتاب حقیقت اتفاقات ، وقایع و حوادث اطراف خود است . آنچه که هست و علت آنچه که اتفاق افتاده را دنبال میکند .یک خبرنگار زبر دست ، همیشه برای کسب یک خبر ، از منبع یا منابع اصلی اطلاعات ، استفاده میکند .خبرنگار ، برای کسب خبر ، گوش خود را بدهکار شایعه ها نمیکند . و هیچ ارزش و اهمیتی به الکنها و زبان دریده های جامعه نمیدهد . اما از یافتن حقیقت ، دست نمی کشد .

  همیشه در تکاپو و تلاش برای آگاهی بخشی و تنویر افراد جامعه خویش است . هیچگاه دست پخت قلم خود را در کاسه مصلحت گرایان نمی گذارد . و آنرا به ثمن بخس نمیفروشد . بلکه آنرا برای تغذیه فکری مردم گرسنه ی اطلاعات حقیقی ، بکار میگیرد . خبر نگار ،نور قلمش را در تمام زوایای تاریک جامعه می تاباند . تا گمراهان بتوانند بر صراط مستقیم زندگی پا بگذارند . قلم خویش را بخاطر هوای نفس خود ، و خواسته ی پیمانکاران سیاسی در صفحه های دفتر زندگی نمی رقصانند . حرکات موزون قلم خویش را با قالبها و معیارهای انسانی می سنجد . درود بر خبرنگارانی که روزها ، خط مشی خود را با آفتاب حقیقت پیدا میکنند و شبها با نور مهتاب ، راه خود را می یابند .

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.