پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 84271
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ فروردین, ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
 •   

  هشداری به مدیران رسانه ملی!

  من در بیمارستان در اهواز بدنیا آمدم اما خانه نوزادی و کودک ایم در روستای سالور آباد(هادی آباد کنونی) عرب نشین حومه بخش کوت عبدالله بود. کودک بودم و چشم که باز کردم خودم را در بین عرب ها دیدم.همسایه ی ما از سادات و همانگونه که دربین اعراب مرسوم است این خانواده در بین […]

  من در بیمارستان در اهواز بدنیا آمدم اما خانه نوزادی و کودک ایم در روستای سالور آباد(هادی آباد کنونی) عرب نشین حومه بخش کوت عبدالله بود. کودک بودم و چشم که باز کردم خودم را در بین عرب ها دیدم.همسایه ی ما از سادات و همانگونه که دربین اعراب مرسوم است این خانواده در بین اهالی روستا بسیارمحترم بودند. هر چه این خانواده عزت موروثی داشتند ما که عرب نبودیم بین عربها عزیز داشته میشدیم !

  کوچک بودم اما این علاقه و عشق و محافظت از سوی همسایه ها را با دادن خوراکی های مختلف به در منزل و رسیدگی خاص به خودم و برادرم و مراقبت های فیزیکی کاملاً حس میکردم.روستای ما یک خوزستان کوچک از لحاظ حضور اقوام شوشتری و دزفولی و لر و قنواتی و… بود که همه در شادی و غم هم شریک بودند.این مقدمه را گفتم که بگویم در لحظه لحظه زندگیم در کنار اقوام مختلف خوزستان به خصوص عرب ها به مسالمت و گاهی با شوخی ها و سر به سر گذاشتن های لطیفی که حس توهین قومیتی در آن احساس نشده و زندگی شیرین و خوبی بوده گذشته است و فکر میکنم این تجربه ی اغلب اهوازی ها، آبادانی ها ، اهالی ملاثانی ، شوشتری ها ، اندیمشکی ها ، شوشی ها ،دزفولی ها، هندیجانی ها ،خرمشهری ها ،شادگانی ها و دشت آزادگانی ها و ماهشهری ها ، بوشهری ها و بندرعباسی ها و چابهاری ها و … ( اگر شهری جا ماند ببخشید) است.

  در اوج بمباران ها و تهاجم ارتش متخاصم بعثی صدام، این عرب های ایرانی با فرهنگ و متعصب و وطن دوست خوزستان در دشت آزادگان و خرمشهر و آبادان و… بودند که متحمل بیشترین خسارت ها شدند و زن ومرد با دست خالی در مقابل این ارتش تا دندان مسلح مقاومت کردند که داستان مقاومت آنان در تاریخ جنگ ثبت شده است که الان در جای جای کشور آسایش و امنیت وجود داشته باشد و این مردم نه تنها از جان که بلکه از اموال وخانه وکاشانه خود مایه گذاشتند.شما در هیچ برهه تاریخی مشاهده نمی کنید که عرب ایرانی حتا یک وجب از خاک وطن خود را به دشمن واگذار کرده باشد! غیرت و وطن دوستی و مهمان نوازی از صفات برجسته این قوم شریف ایرانی است که به درازای تاریخ در این سرزمین سکونت داشته و از بهترین مردم ایران بوده اند.

  به صدا و سیما هشدار میدهم که نظارت بر پخش برنامه هایی که به اقوام ایرانی ربط دارد بازنگری کرده و از افرادی استفاده کند که تسلط کافی بر اینگونه امور داشته باشند.اخیرا در میان برنامه کلاه قرمزی آیتمی پخش شده که در نقشه ایران چیدمانی از عروسک های اقوام ایرانی در هر منطقه گنجانده شده و در این میان قوم عرب جایگاهی نداشته که موجبات اعتراض هم استانی های ما که بیشترین تمرکز عرب های ایرانی را در خوزستان دارند فراهم آورده و البته این قوم در استان هرمزگان و بوشهر هم حضور دارندهشدار به مسئولین :لطفا حس تبعیض وبی عدالتی را در این مملکت که آفت رنگین کمان زیبای اقوام است را از بین ببرید.ثروت این سرزمین در گوناگونی فرهنگ ها و اقوام آن نهفته است نه نفت!
  پ .ن : (محل اسکان اولیه چند نسل قبل پدری در قلعه موران در جاده ساحلی روستایی نرسیده به شیرین شهر کنونی بوده است و از سوی سادات جلیل القدر آلبوشوکه حمایت می شدیم . جریش داشتیم)

  حمیدرضا خدابخشی

  برچسب ها :