پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 78127
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۴
 •   

  بمناسبت روز جهانى نویسنده !

  گاهى هدایت گر و اندیشه پرور و فرآهم ساز خیر و صلاح مى شود و گاهى جولانگاه عبثیات مى شود و کلمات بارى بهر جهت . گاهى ،تبیانگر و کاشف الغطاء و راوى احوالات مردمان صداهاى محجوب و کلمات نامسطور است و گاهى ، حروف و کلمات و جملات از فرط جبر و ناچارى ، […]

  گاهى هدایت گر و اندیشه پرور و فرآهم ساز خیر و صلاح مى شود و گاهى جولانگاه عبثیات مى شود و کلمات بارى بهر جهت . گاهى ،تبیانگر و کاشف الغطاء و راوى احوالات مردمان صداهاى محجوب و کلمات نامسطور است و گاهى ، حروف و کلمات و جملات از فرط جبر و ناچارى ، به همنشینى جنب هم آرامیده اند و التماس خوانده شدن و پیوستن به لقاء النسیان دارند ویا مچاله شدن قبل از اسباب آزار و زحمت دیگران . اما على رغم این فراز ونشیبها ،این روزها ، دلجویى از رفیقان کلمه وقلم ،اهمیت فراوان دارد .

  جامعه ،نیاز به راوى و نویسنده دارد البته لزومى ندارد نویسنده، جنبش ساز باشد و مشغول مواضیع سایز بزرگ؛ گاهى نوشتن در باب کوچک ها ، ضرورتى تر ،دلچسب تر و اصیل تر است .آنقدر حرفهاو شعارهاى بد قواره و حجیم سر داده شده است که بتبع آن یک دنیا غفلت از امور بظاهر کوچک ،حاصل آمده است که اینک تنومند و بزرگسال شده اند .آرى ،نویسندگان بجا نویس ،ضرورتى بى جایگزین هستند که مى بایست منتشان را با کمال میل خرید .نویسندگان بى تعارفى که مسؤولانه بر پاسداشت ارزشهاى انسانى ،عدالت ،صلح ،آزادى ،عمران بلاد و حاکمیت عقلانیت و نفى خشونت ،تأکید دارند ؛ مهماتى که نیاز مبرم بشریت در این روزهاست .شاید آنانکه به اسرار و ارزش کلمات واقفند در چینش کلمات و جملات روایتها و ستونهایى که مى نگارند،سهمى در علاج این اوضاع پر آشوب داشته باشند .بیشک حکمتى در بین بود که پروردگار عالم به قلم و مایسطرون ،قسم یاد مى کند.

  خالد لویمی

  برچسب ها :