پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 77210
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰
 •   

  ندای کتاب در «سن بهادل» شاوور شنیده می شود + تصاویر

  کتابخانه ی مدرسه روستای سن بهادل از توابع بخش شاوور شهرستان شوش توسط مؤسسه اجتماعی ندای تغییر تاسیس و راه اندازی شد.در این اردوی فرهنگی اجتماعی ،احمد سعدونی نقاش وهنرمند برجسته اهوازی، دو تابلوی نقاشی با شیوه نقاشی با زغال برای کودکان ترسیم کرد و چند کارگاه کوچک نقاشی برای دانش آموزان مدرسه روستای سن […]

  کتابخانه ی مدرسه روستای سن بهادل از توابع بخش شاوور شهرستان شوش توسط مؤسسه اجتماعی ندای تغییر تاسیس و راه اندازی شد.در این اردوی فرهنگی اجتماعی ،احمد سعدونی نقاش وهنرمند برجسته اهوازی، دو تابلوی نقاشی با شیوه نقاشی با زغال برای کودکان ترسیم کرد و چند کارگاه کوچک نقاشی برای دانش آموزان مدرسه روستای سن بهادل برگزار کرد. در پایان به نقاشی های برتر دانش آموزان جوایزی اهداء شد.

  در بخش دیگر مراسم تاسیس کتابخانه این مدرسه،فاطمه عقیلی کودک نویسنده شوشی به شرح چگونگی علاقمندی خود به کتاب وکتابخوانی پرداخت.وی تلاش و تشویق مادر خود را مهمترین عامل رسیدن به جایگاه نویسندگی در سن کودکی دانست و به همسالان خود پیشنهاد داد تا به کتاب بعنوان دوست وهمراه توجه فراوان داشته باشند.در ادامه خانم سلیمی نویسنده شوشی داستان (الفراشه الجمیله) را برای دانش آموزان خواند.

  احمد حیدری نویسنده ومترجم اهوازی دیگر شرکت کننده ایین تاسیس وراه اندازی کتابخانه روستای سن بهادل بود.وی که از مشارکت تعدادی از دانش آموزان در این بخش بهره برد در سخنان کوتاهی به توضیح دلایل خواندن کتاب وتوجه به کتابخوانی پرداخت.برگزاری مسابقات و اهدای جوایز از دیگر برنامه های این مراسم بود.در پایان این اردوی فرهنگی اجتماعی،۲۳۰ جلد کتاب حوزه کودک ونوجوان و کتابخانه اهدایی موسسه ندای تغییر توسط دانش آموزان افتتاح و راه اندازی شد.

  این اردو هفتمین اردوی فرهنگی اجتماعی موسسه اجتماعی ندای تغییر است که با شعار «یار مهربان۷» امروز دوشنبه ۲۴ مهرماه برگزار شد. این موسسه در سال تحصیلی گذشته ۶ کتابخانه دیگر را در روستاهای محروم صوینعی،بردیه،قلعه جاسم شعیبیه،عریض احمدی،منصوره دورق ورحمانیه تاسیس وراه اندازی کرد.روستای سن بهادل در ۳ کیلومتری شهر علوان(عبدالخان) از توابع بخش شاوور شهرستان شوش قرار دارد.مدرسه ی این روستا با بیش از ۲۱۰ دانش آموز در دو مقطع ابتدایی و راهنمایی،پسرانه ودخترانه فعالیت میکند.

     

  برچسب ها :