پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 74426
 • تعداد نظرات : ۴ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۲
 •   

  تابلوهایی به بلندای عشق ، به صفای مردم فلاحیه!+ تصاویر

  هنر شریف را عشق است….دیروز فرصتی پیش آمد تا به نمایشگاه نقاشی برگزار شده در کافه ۲۸ واقع در طبقه دوم سینما هلال سری بزنم . هنگام ورود فضای هنری ، چیدمان و نورپردازی آن توجه مرا جلب کرد . این کافه محلی است برای تجمع و گفتگو قشر هنرمند اهواز و دیوارهایش با نقاشی […]

  هنر شریف را عشق است….دیروز فرصتی پیش آمد تا به نمایشگاه نقاشی برگزار شده در کافه ۲۸ واقع در طبقه دوم سینما هلال سری بزنم . هنگام ورود فضای هنری ، چیدمان و نورپردازی آن توجه مرا جلب کرد . این کافه محلی است برای تجمع و گفتگو قشر هنرمند اهواز و دیوارهایش با نقاشی ها و عکس های هنرمندان آشنا بود . نمایشگاه و مسابقات عکاسی و نقاشی بسیاری که بیشتر آنها بصورت شخصی و بدون چشمداشت از حمایت نهادهای متولی هنر در این کافه برگزار گردیده است.

  این بارنمایشگاه تفاوت محسوسی داشت تفاوت در سبک نقاشی و همچنین سوژه ها .تابلوها چشم بازدیکنندگان را نوازش و صد البته مسحور می کرد.تابلوهایی زیبا ، دل انگیز و منحصر بفرد که حکایت از نگاه و قلم توانای نقاش داشت. نقشهایی که در چشم بازدید کنندگان ملموس و روز مره ولی بصورت نامحسوس دور می نمود. تابلوهایی که نگاه تیز بین یک نقاش از شهر شادگان(فلاحیه) فقط می تواند به تصویر کشد پرتره هایی زیبا ، نافذ ، آشنا و تاثیر گذار .

  تصاویر و لباس هایی که بازدیدکنندگان بصورت روزمره در کوچه و خیابان می بینند و همه با آن احساس قرابت می کردند ولی فن و هنر نقاش جلوه ایی دیگر به آنها داده بود . بطوریکه همه بازدیدکننده ها را با اشتیاق مجبور و به توقف تامل در نقش و نگارها می نمود.شریف دورقی ، کوتاه قد ، گندمگون با چشمانی مشکی که می تواند تلالؤ نارنجی غروب هور الدورق را در چشمانش دید اهل شادگان(فلاحیه)، بی ادعا ، ساکت و آرام.نقاشی را از سالهای نوجوانی شروع کرده بود و بدون داشتن استاد و صرفا از روی علاقه و پشتکار توانسته است در این شهر محروم و رو به افول این نقش های زیبا را بنگارد .

  شریف ، شریف است و آرام هور ، نخل ، بردی ، آفتاب و غروب را با قلم مو و بومش نفس می کشید .سوال کردم ….بدون مقدمه گله کرد … به بی محلی و عدم حمایت و وعده های صرفا وعده مسئولان نهادهای دولتی عادت کرده است که غصه ای است پر غصه .ولی بیشتر از موسسات مردم نهاد فرهنگی ناراحت بود که علی رغم ادعا و اخذ گزارشات متنوع و عکس های رنگارنگ … دریغ از ذره ایی حمایت !!!پول قاب ها ، اجاره محل و هزینه های جانبی و هزینه ایاب و ذهاب روزانه اش را از جیب می دهد این را گفتو اضافه نمود هنر نقاشی لذتبخش است ، با آن عشقبازی می کنم و علی رغم همه ناملایمات محکم به کارم ادامه خواهم داد .

  از امرار معاش پرسیدم گفت برای عشقم دوری مسیر را تحمل می کنم و در نگارخانه میرعماد در چهاراه نادری هنرجو دارم . الحمدلله…در آخر در نقش خبرنگار ظاهر شد و از من پرسید به نظرت آیا هنر مهجور نشده است ؟مرا به فکر فرو برد !!!!بدون دادن پاسخی خاص در اینخصوص با وی خداحافظی نمودم .امروز بعد از ظهر اختتامیه نمایشگاه است و قطعا جهت دیدن هنر عشق مجددا به نمایشگاه می روم .

  گزارشی بقلم : ابراهیم زهیری
  عکس ابتسام زهیری

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۴
  1. گزارش خوب وجالبی بود بهمراه عکسهایی که کمک میکرد عمق احساس نگارنده را درک کرد و گزارشی که به خواننده کمک میکرد تفسیرکاملی از عکسهای زیبا ی عکاس داشته باشه .
   باارزوی موفقیت برای این زوج هنری

  2. عالی بود . ممنونم از متن و عکسهای زیبا.
   آقای دورقی موفق باشید🌷

  3. وصفی زیبا ودرخوریک هنرمند
   درپس هرطرحی که روی بوم زده میشه موجی از احساسات وجود داره که حاکی از درونیات واحساسات نگارنده هست.من از نمایشگاه دیدن کردم فضای صمیمی وپرانرژی بود ومتاسفم که مسئولین از هنر هنرمندان استفاده نمیکنن همیشه هنر وهنرمند مظلوم واقع میشن

  4. با سلام و تشکر از همه دوستانی که تشریف آوردن و در برپایی و اجرای هرچه بهتر نمایشگاه سهیم بودن.جا داره از استاد امجد حلبی نژاد استاد بزرگ و گرانقدر من که همه هنرم رو مدیون زحمت های ایشان هستم تشکر کنم و لازم بود اسمشون در گزارش ذکر میشد.ایشون همیشه استاد و معلم و مشوق من بودن وپیشرفت من بدون زحتمهای ایشان حاصل نمیشد.