پایگاه خبری تحلیلی عصر ما
 • کد خبر : 77242
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
 •   

  فاصله ها بی تقصیرند…!؟

  در خبرها آمده بود که یکى از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شوراى اسلامى از فرماندار این شهر گلایه کرده است که چرا اجازه نمى دهد مسئولان دولتى در بازدیدهاى محله به محله نمایندگان را همراهى نمایند.البته نگارنده از اصل موضوع و علل این تصمیم بى اطلاعم. لیکن آن چه از فحواى این خبر استنباط […]

  در خبرها آمده بود که یکى از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شوراى اسلامى از فرماندار این شهر گلایه کرده است که چرا اجازه نمى دهد مسئولان دولتى در بازدیدهاى محله به محله نمایندگان را همراهى نمایند.البته نگارنده از اصل موضوع و علل این تصمیم بى اطلاعم. لیکن آن چه از فحواى این خبر استنباط مى شود گویاى آن است که فرماندار آبادان ،همراهى مدیران ادارات در بازدیدها ،نشستها و گعده هایى که هر سه نماینده شهر حضور دارند را از این منع مستثنى نموده است.

  با کمى تأمل و تعمق در این تصمیم فرماندار ، صائب بودن آن بخوبى آشکار مى گردد.چرا که اخیرا شاهد نشستها و بازدیدهاى اقمارى نمایندگان هستیمو رقابتى پنهان در رابطه با بازدید محله به محله و کوى به کوى از جانب آنها به چشم مى آید که اگر قرار بر این باشد مسئولان ادارات و سازمان هاى مختلف هر روز در معیت یکى از این عزیزان و چه بسا در بازدیدهاى تکرارى و بى حاصل حضور یافته و باعث بالا رفتن توقعات و انتظارات نیز باشند، در این صورت نتیجه ى مطلوبى حاصل نشده و ضمن هزینه کرد وقت و انرژى بیهوده ،البته که شاهد افزایش نارضایتى ها و فاصله بین مردم و مسئولین نیز خواهیم بود!

  باید اذعان داشت که دیدارهاى چهره به چهره اگر به حل واقعى و چاره گشایى مشکلات اساسى مردم نینجامد هیچ سود و نتیجه ایى جز کارکرد تبلیغى و عامه پسند در کوتاه مدت نخواهند داشت و تجربه ثابت مى کند که در درازمدت عوارض فراوانى نیز بر جاى خواهد گذارد.بهترین و سالم ترین شیوه در خدمت رسانى واقعى به مردم ، همانا وجود یک هارمونى ،هماهنگى،همکارى ، هم افزایى و همدلى بین خود نمایندگان شهر مى باشد تا در میدان واقعى و اصلى عمل به وظایف محوله خود یعنى “خانه ى ملت” در اندیشه خدمتى به موکلان خود بوده و بجاى نشستهاى کوى به کوى ، همت خویش را در انعقاد نشستها و جلسات با وزرا و مسئولان عالى کشور به منصه ظهور برسانند!

  باید به این نماینده محترم و دیگر همتایان ایشان یادآور گردید که اگر در مسیر صحیح ، منطقى و هدفمند پاسخگویى به مطالبات بحق همشهریان و موکلان خود قدم بردارند ، صد البته که نه جناب فرماندار و نه حتى هر منتقد مشفق و غیر مشفقى نخواهند توانست بین وکلا و موکلین فاصله ایى ایجاد نمایند و یا بعبارتى دیگر باید به نمایندگان مجلس متذکر شد که ؛ «خط کش فاصله ها به دست خود شماست، هر قدر که در خدمت مردم بوده اید، همان اندازه نیز مردم با شما فاصله خویش را تنظیم خواهند نمود!»بکوشیم تا ترجمه آلام مردم باشیم نه خود دردی شویم و به جان خسته آنها آوار گردیم. فاصله ها را کم کنیم. نه اینکه این بار بگردیم ،دنبال مقصری برای فاصله ها…!؟

  مسعود کنعانی (خادم النخیل)

  برچسب ها :