عصر ما
 • کد خبر : 65638
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ دی, ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۸
 •   

  تقلب گسترده در اعلام نتایج انتخابات انجمن اسلامی معلمان اهواز!

  بعد از ظهر روز گذشته انتخابات شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان اهواز در سالن طلائیه با مدیریت آقایان علیرضا مسرور و سیدجابر موسوی و با مشارکت حدود ۳۰۰ نفر برگزار شد. پس از پایان رای گیری ، تعرفه های بین دو گروه شمارنده آراء تقریبا بصورت مساوی از سوی آقایان سید جابر موسوی و علیرضا […]

  بعد از ظهر روز گذشته انتخابات شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان اهواز در سالن طلائیه با مدیریت آقایان علیرضا مسرور و سیدجابر موسوی و با مشارکت حدود ۳۰۰ نفر برگزار شد. پس از پایان رای گیری ، تعرفه های بین دو گروه شمارنده آراء تقریبا بصورت مساوی از سوی آقایان سید جابر موسوی و علیرضا مسرور تقسیم شد. هنگام تجمیع و شمارش نهایی زندی عضو مورد حمایت آقایان مسرور و سید جابر موسوی در گروه اول حدود ۲۳۰ رای کسب نمودند و در گروه دوم حدود ۳۰ رای؛که با جمع ۲۶۳ رای نفر اول اعلان شدند.

  از سویی هنگام شمارش برخی تعرفه ها از بیرون سالن به آراء ماخوذه اضافه و همچنین آرای بعضی از نامزدها به سود نفر اول و دوم قرائت شد.پس از اعلام نتایج مخدوش دو تن از معلمان حاضر (آقایان حکیم سعیدی و یعقوب جنادله) با بیان بخشی از تخلفات نسبت به نتایج اعلام شده اعتراض و خواهان بازشماری آرا توسط یک هیات بی طرف شدند که آقایان مسرور و سید جابر موسوی خواهان اخراج معترضان از سالن شدند .اما در روز بعد و رسانه ای شدن تقلب و انتشار برگه اول و دوم نتایج و در راستای فرار از فضای سنگین اعتراضی و رسانه ای فرهنگیان عاملان تقلب اقدام به بازشماری و ابطال انتخابات و منع اعضای منتخب از حضور در مجمع عمومی انتخاب اعضای شورای مرکزی استان شدند .

  یکی از نامزدهای شرکت کننده در انتخابات انجمن اسلامی معلمان با انتشار بیانیه ای در فضای مجازی به بیان بخشی از تخلفات پرداخت.وی در این یادداشت نوشت : اختلاف رای نفر اول با نفر دوم با حدود ۱۰۰ رای آنهم در انتخاباتی که لیستی در کار نبود شبهه برانگیز بود.درخواست بازشماری آراء برای رفع شبهه معترضین گام اطمینان بخش و اعتماد سازی بین اعضاء تلقی می شد که چنین اتفاقی رخ نداد.وی می افزاید درانتخابات دیشب انجمن اسلامی معلمان تخلفاتی به شرح ذیل مشاهده شد:

  ۱-مهندسی شدن انتخابات ودعوت از گروهی خاص وعدم اطلاع رسانی به گروهی دیگر.
  ۲-عدم نظارت برشمارش آراء
  ۳-گماشتن افرادی در عملیات شمارش به سود قومیتی خاص.

  و….. (فرد مذکور را فراری دادندواظهارکردندکه نام ایشان را نمی دانند!!)با پیگیری ها واعتراض ها مشخص گردید که نفرات اول ودوم (زندی وبهنام)پس از بازشماری ارا وکم شدن ۲۰۰رای ازهرکدام به رده های ۱۴و۱۵سقوط کردند!ولی پس ازجروبحث با مجریان ؛حضرات متقلب انجمن اسلامی معلمان را ملک پدری خود تلقی نمودند!

  یک فعال سیاسی در گفتگو با ما اعلام کرد : برخی دوستان بگونه ای انتخابات را مدیریت می کنند که در نهایت کرسی دبیرکلی استان برای سید جابر موسوی و آقای مسرور محفوظ بماند تا عضویت و نقش آفرینی آنها در شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان و همچنین تقسیم مدیریت های آموزش و پرورش تضمین و استمرار یابد. لازم به یادآوری است آقای سیدجابر موسوی در حال حاضر مدیر بخش بازرگانی موسسه سرم سازی رازی در کرج بوده و در اهواز حضور ندارد

   

  برچسب ها :
 • ویرایش
 • گفتگو