عصر ما
پربازدید ترین ها
 • امام جمعه خرمشهر : به کوری چشم سوء استفاده گران به خرمشهر در زبان محلی محمره میگویم - 579 بار

 • دکتر کریم سورای به ریاست دانشگاه پیام نور اهواز منصوب شد - 143 بار

 • امروز علی ساری؛ مردم بود! - 113 بار

 • پیشرفت نسبی مذاکرات با عربستان سعودی/ دو پلیس خاطی جده محاکمه شدند - 109 بار

 • در شورای اداری استان خوزستان با حضور رئیس جمهور چه گذشت؟ / اعتراض نماینده اهواز به ابتکارجلسه را متشنج کرد - 109 بار

 • روایت جهانگیری از گفتگو با رهبری درباره اصلاح‌طلبان/رابط مستقیم اصلاح‌طلبان شدم/رهبری استقبال کردند - 100 بار

 • مضیف حاج عبدالله در جزیره ” صلبوخ” / ۳۰ دانشجوی رشته هنر و معماری چگونگی ساخت مضیف عربی را فراگرفتند - 92 بار

 • طرح درختکاری جهاد سبز در اهواز برگزار می شود - 81 بار

 • تجمع معلمان اهوازی برای مطالبات صنفی مقابل سازمان آموزش و پرورش برگزار شد - 76 بار

 • یادواره شهدای جهاد عشایر عرب ضد انگلیس و بزرگداشت سرلشکر علی هاشمی برگزار می شود - 75 بار

 • کد خبر : 5671
 • تعداد نظرات : ۱۴ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۳ - ۰۵:۲۸
 •   

  نامه جمعی از فعالان فرهنگی به مقتدایی ،پیرامون تغییر مدیریت میراث فرهنگی خوزستان

  به گزارش خبرنگار عصر ما جمعی از فعالان فرهنگی استان خوزستان با انتشار نامه سرگشاده ای خطاب به دکتر مقتدایی  استاندار خوزستان ضمن ابراز نگرانی از وضعیت مرمت ،نگهداری و حفاظت از آثار و میراث فرهنگی استان بویژه تخریب برخی اماکن در شهر اهواز و حمیدیه خواهان تغییر فوری در مدیریت میراث فرهنگی استان و […]

  به گزارش خبرنگار عصر ما جمعی از فعالان فرهنگی استان خوزستان با انتشار نامه سرگشاده ای خطاب به دکتر مقتدایی  استاندار خوزستان ضمن ابراز نگرانی از وضعیت مرمت ،نگهداری و حفاظت از آثار و میراث فرهنگی استان بویژه تخریب برخی اماکن در شهر اهواز و حمیدیه خواهان تغییر فوری در مدیریت میراث فرهنگی استان و استفاده از توان نخبگان کارآزموده و دلسوز نسبت به اعتلای نام خوزستان شدند.

  839418-51-29_n

  در بخشی از این نامه که نسخه ی آن برای این پایگاه خبری ارسال شده ،آمده است:جناب آقای دکتر مقتدایی جنابعالی نیک می دانید که استان خوزستان با داشتن تنوع فرهنگی به رنگین کمان اقوام ایران مشهور است و اسویی وجود آثار فاخر فرهنگی از دوره های مختلف تمدن اسلامی و ایرانی خوزستان را در ردیف استان های نخست ایران در زمینه تعداد و تنوع آثار باستانی و فرهنگی قرار داده است.

  اما متاسفانه بدلیل بی توجهی و نبود برنامه ریزی دراز مدت و منسجم شاهد از بین رفتن و فرسایش بسیاری از کانون های تمدنی خوزستان و بعضا فروش و تخریب برخی اماکن مانند سرای عجم در اهواز بوده ایم .لذا این امر ضرورت انتخاب فردی با تفکر اعتدالی و مورد اجماع اساتید و نخبگان اقوام خوزستانی در جایگاه مدیریت حوزه امور گردشگری و میراث فرهنگی را مضاعف تر می کند.

  آقای مقتدایی بنا بفرموده ریاست محترم جمهوری اسلامی جناب دکتر روحانی ،ما فرصتی برای آزمون و خطا و دوباره کاری نداریم.پس باید آستین ها را بالا زده و این حوزه را نیز به حله زیبای اعتدال و همبستگی با دولت تدبیر و امید بیارایید.

  ما بعنوان قطره ای از مجموعه دوستداران میراث فرهنگی خوزستان و فعالان این عرصه پیشنهاد می دهیم تا از توان اندیشمندان و نخبگانی همچون حاج لفته منصوری، دکتر عادل حیدری ی و .. در عرصه مدیریت سازمان گردشگری و میراث فرهنگی استان خوزستان استفاده شود تا مردم این خطه مظلوم شاهد تحول بزرگ در این حوزه مهم فرهنگی باشند.

  برچسب ها :
 • ویرایش
 • انتشار یافته: ۱۴
  1. بسمه تعالی
   جناب آقای حمیدی با سلام و دعای خیر
   اینجانب ظرف 24 سال خدمتگزاری در عرصه های مختلف اجرایی و مدیریتی بصورت اعجاب انگیزی که لطف خفیه الهی است: « جای هیچکس را نگرفتم (همواره جاهای خالی را پر کردم!) » بنابراین ضمن احترام به نظر تمامی عزیزانی که اینجانب را لایق خدمتگزاری در استان در هر موقعیت کاری تلقی می کنند و با احترام به دوست خوب و عزیزم جناب آقای افشین حیدری مدیرکل محترم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان که به هیچ عنوان نمی خواهم خاطر ایشان از من مکدّر گردد. دو نقد مشفقانه به این خبر دارم. الف: ردای اندیشمندی و نخبگی بر قامت من بسیار گشاد است! ب: ایکاش قبل از نوشتن این نامه، مشورتی با اینجانب به عمل می آمد تا از طرح اسم این حقیر به صد دلیل جلوگیری می کردم. از خدای بزرگ برای همه خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی آرزوی موفقیت و بهروزی دارم. پیشاپیش هم از جنابعالی و هم عزیزانی که این پیشنهاد را دادند و هم آقای افشین حیدری عذرخواهی می کنم.
   ارادتمند لفته منصوری

  2. استاد دکتر عادل حىدرى از فرهىختگان و مدىران خوش نام فرهنگى استان مىباشد.

  3. با سلام
   دوستان دوست دار ميراث فرهنگي،قبل از هرچيز به شما تبريك ميگويم كه در سايه اعتدال قدم برداشته، تغيير را خواهان هستيد.گزينه ها ي خوب و بحقي هستند.شايد گزينه اي شانه خالي كند،اما اعتماد دوست داران ميراث فرهنگي به اين دو شخص بايد احساس مسؤليت ملي را برانگيزد.هرچند بنده قابليت هاي آقاي دكتر عادل حيدري در خدمت به فرهنگ و ميراث استان را فراتر از اين ميدانم.سپاس

  4. باسلام وتحیت خدمت تمام فرهنگ دوستان
   بنده ازتأییدکننده گان این نامه وموضوع هستم..وانصافااین دوبزرگوارازمفاخرفرهنگی این استان هستند..درخصوص استادفریخته جناب آقای مهندس منصوری بایدگفت که ایشان شکسته نفسی میکنندشأن ولیاقت ایشان درحدوزیریامعاون وزیراست…مهنس منصوری نبایدصحنه مدیریتی استان راخصوصاادارات فرهنگی راترک کنید…دکترعادل حیدری هم شخصیت وارسته ومتواضعی است که متأسفانه درهشت سال گذشته موردظلم قرارگرفت..شایدایشان ضربه راازبعضی دوستان نماینده خورد…اماوی برای این پست هم مناسب است..مهندس منصوری اگرشمامدیرکل میراث شدیدبپیشنهادمیدهم دکترعادل رابه عنوان معاون منصوب کنید..

  5. سلام..
   عصرماتشکر
   پیشنهادخوبی است..ودونفرازبهترین فعالان فرهنگی وهنری ومیراث رامعرفی کردید…البته موضوع درحدنامه نباشد..لطفادوستان پیگیری کننداستاندارموضوع راعملی کنند.حالاکه مدیرکل عرب دراین دولت استفاده نشده ارشاداسلامی روبه مهندس منصوری ومیراث فرهنگی روبه دکترحیدری بدهند…پس پیگیری کنیدلطفا

  6. سلام..
   عصرماتشکر
   پیشنهادخوبی است..ودونفرازبهترین فعالان فرهنگی وهنری ومیراث رامعرفی کردید…البته موضوع درحدنامه نباشد..لطفادوستان پیگیری کننداستاندارموضوع راعملی کنند.حالاکه مدیرکل عرب دراین دولت استفاده نشده ارشاداسلامی روبه مهندس منصوری ومیراث فرهنگی روبه دکترحیدری بدهند…پس پیگیری کنیدلطفا

  7. زکی مثل اینکه آقایان خوابند نمی دانند که آقای مقتدایی مدیران خودرا حتما از مسجد سلیمان باید انتخاب کنند ، در ثانی به شما توصیه می کنم که در همین خواب بمانید تا گربه شاختان نزند

  8. سلام علیکم؛
   بدون تردید، نگارش نامه از سوی اهالی فرهنگ و رسانه و هنر خطاب به نماینده عالی دولت در استان خوزستان جناب آقای دکتر مقتدایی و توصیه های مشفقانه به ایشان، برگرفته از دغدغه های بجای این قشر فرهیخته می باشد که ولایت مدارانه شاخص سازی نامگذاری سال 93 به اقتصاد و فرهنگ از سوی مقام معظم رهبری را هدف قرار داده است.
   لذا با ایمان به فرمایشات و تواضع و فروتنی استاد ارجمند جناب حاج لفته منصوری؛ امروز بر فرهیختگانی نظیر ایشان و استاد ارجمند جناب دکتر عادل حیدری تکلیف واجب است که در عرصه های فرهنگی لبیک مدارانه به فرمان رهبری حاضر شوند. بدیهی است در این میان استاندار فرهنگ شناس و با تدبیر خوزستان می بایست به عنوان نفر اول اجرایی استان میزبان مدارانه نسبت به دعوت چنین فرهیختگانی روی آورده و با اقدامی مدبرانه به آشتی عرصه خطیر فرهنگی با چهره های برجسته دانشگاهی نظیر این دو استاد بزرگوار اهتمام عملی نشان دهد؛ انشاءالله.

  9. سلام علیکم
   چرا واقعا میراث خوزستان اینگونه با چالش روبرو گردیده. وهر بار با تصمیمی اشتبا یک فرد غیر میراثی سکان ان را به دست میگیرد.پوشاندن عبای مدیر کلی بر یک فرد غیر میراثی مثل جناب حیدری کاملا اشتاه بود.مگر ایشان چند سال سابقه ی حضور در میراث خوزستان را داشته است؟بهترین گزینه برای میراث خوزستان فردی از خود مجموعه ی میراث فرهنگی ست که سالهای بیشتری را در میراث خوزستان سپری نموده و طبعا بدون هرگونه حاشیه ای به کار ادامه دهد برخلاف جناب حیدری که همواره غرق در حاشیه است

  10. Thumb up 0 Thumb down 0
   کارمند میراث فرهنگی

   این برگوارانی که میفرمایید چه تخصص و تجربه و سابقه ای در حوزه میراث فرهنگی دارند؟نیت شما قومی و قبیله ای است.

  11. Thumb up 0 Thumb down 0
   کارمند دیگر میراث فرهنگی

   در پاسخ به همکار عزیزم عرض بکنم که آقای لفته منصوری در دوره اصلاحات از سال 75 تا 78 رئیس سازمان ایرانگردی و جهانگردی خوزستان و لرستان بوده و طرحها و اقدامات موثری برای توسعه گردشگری انجام دادند . در آن زمان میراث فرهنگی از ایرانگردی و جهانگردی و صنایع دستی جدا بودند و به عنوان سه سازمان اداره می شدند. علیرغم اینکه آقای منصوری در پایان دولت آقای هاشمی رفسنجانی از سوی آقای میرسلیم وزیر وقت ارشاد منصوب شد اما با امدن دولت جدید آقای مهندس معزالدین رئیس وقت سازمان مجددا به او حکم داد و ادامه کار او را تشویق کرد. تقدیر نامه هایی که آقای منصوری از دولت اصلاحات در این دوره گرفت هیچکدام از مدیران فعلی و قدیمی این سه سازمان چه در هنگام استقلال و چه ادغام نگرفتند. آقای لفته منصوری آنقدر مورد توجه روسای سازمان قرار گرفت که او را به عنوان نماینده ایران به همراه معاون سازمان و مسئول اموزش و اقای منصوری به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی در سی و دومین اجلاس سازمان جهانی جهانگردی wto به کیوتوی ژاپن اعزام کردند. اگر فرد بی تخصصی بود آنقدر مورد توجه واقع نمی شد. اما متاسفانه همواره بچه های خوب و دلسوز و متخصص از عرب و غیر عرب در انزوا هستند و افراد فرصت طلب داعیه دار هستند. خوب که آقای منصوری اولین کامنت را خودش گذاشته و مراتب نارضایتی خود را اعلام کرده و دوستی خودش را با مدیر فعلی که از نظر من فرد ضعیفی است و موفقیتی در کارنامه خودش ندارد را اعلام کرده بنابراین وظیفه ما هست که ببینیم این عزیزان چرا از گرفتن مسئولیتها گریزان هستند. در استان چه اتفاقاتی در پشت پرده ها جریان دارد که تا پستی را به یک نفر که سرش به تنش بیرازد پیشنهاد می کند نمی پذیرد! مسائل را باید خوب حلاجی کنید.

  12. Thumb up 0 Thumb down 0
   کارمند میراث فرهنگی

   آقای منصوری که خودشان پیام گذاشتند و همه مطلب را خواندند پس منظور من ایشان نبود.اما فرد دیگری که نامشان مطرح شده چه تخصصی دارند ؟

  13. جناب کارمند میراث،که بعید میدونم کارمند باشین چونکه اگه بودین کاملا میدونستین که مدیران میراث ما چه مدارکی و انگیزه هایی داشتن.واما در مورد شخص دوم دکتر حیدری،اولین سفیر خوزستانی بودن که در نمایشگاه های ایرانگردی و جهانگردی حضور داشتن،در زمان ریاست دانشگاه هم چندین واحد دانشگاهی در دورترین نقاط استان تاسیس نمودن اگر شما این دو مورد به میراث بی ربط میدونید پس ثابت میکنید که . . .

  14. Thumb up 0 Thumb down 0
   کارمند میراث فرهنگی

   مشکل اصلی این سازمان وضعیت نا بسامان محوطه ها و بناهای تاریخی است از نظر گردشگری و صنایع دستی خوزستان موقعیت بهتری از مورد اول دارد.


 • گفتگو