عصر ما
 • کد خبر : 28745
 • تعداد نظرات : ۲۸ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ فروردین, ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۳
 •   

  اداره کل فني وحرفه اي،انتظار وگزینه های تغییر / احمد مهارتی

  مدتهاست کارکنان فنی وحرفه ای برای رسیدن به تحول مطلوب و متناسب با گفتمان دولت تدبیر و امید در مدیریت استان درجهت سامان یافتن روند به وضعیت بهتر خروج از رکودانگیزشی چشم به نهاد استانداری دوخته اند,اما متولیان این حوزه اهمیتی برای مدیریت عالی استان و تیم کاری همراه وی قائل نبوده و نیستند ، […]

  مدتهاست کارکنان فنی وحرفه ای برای رسیدن به تحول مطلوب و متناسب با گفتمان دولت تدبیر و امید در مدیریت استان درجهت سامان یافتن روند به وضعیت بهتر خروج از رکودانگیزشی چشم به نهاد استانداری دوخته اند,اما متولیان این حوزه اهمیتی برای مدیریت عالی استان و تیم کاری همراه وی قائل نبوده و نیستند ، شاید هم لابی های فعال و موثر زیرکانه مانع از اقدام استانداری در راستای تغییر و تحول در برخی مدیریت ها از جمله این اداره  باشد,در هرصورت دلیل هرچه باشد کارکنان فنی وحرفه ای وجامعه هدف این اداره است که باید هزینه های عدم نوآوری و نبود دورنمای دراز مدت ناشی از طولانی شدن و لوس شدن ایده های مدیریتی را بپردازد.

  بعد از روی کارآمدن دولت دکتر روحانی و غالب شدن گفتمان اعتدال بر نظام ادارات,انتظار میرفت استاندار به عنوان نماینده عالی رئيس جمهور وگفتمان اعتدال و براساس تدبیر وایجاد انگیزه وامید در میان کارکنان فنی وحرفه ای و جامعه هدف وبعد از بیش از یک دهه اقدام به تغییری در سطح مدیریت نماید که برخلاف انتظار کماکان این رؤیای یک دهه ای هنوز محقق نشده است وکارکنان نیز تنها به حدس وگمانه زنی جهت گزینه های آینده مدیریت مشغولند,گروهی نیروی خارج از فنی وحرفه ای را ترجیح داده وگروهی نیرویی همخانواده را مثلا از آموزش وپرورش میپسندند وگروهی دیگر دل به مدیران سابق فنی وحرفه ای دوخته اند که مجددا سکان هدایت این کشتی که در کناره ساحل پهلو گرفته ولی متلاطم از امواج ناآرام است را به دست بگیرد.

  آنانکه به مدیر خارج از فنی وحرفه ای عقیده دارند براین باورند که این مدیر طرحی نو برخواهد انداخت و وضعیت رکود کنونی را متحول خواهد کرد ودسته ای که با مدیری از آموزش وپرورش موافقند قدرت وسابقه چانه زنی دوستان در آموزش وپرورش برای طرح مطالبات را مد نظر قرار داده اند وگروه سوم به روزهای کم وبیش موردتایید اکثریت یعنی روزهای مهندس مهدوی و سیدجابر موسوی استناد میکنند.

  از زمان روی کار آمدن دولت اعتدال ، سیدجابر موسوی گزینه ای مطرح بوده و هست که در صورت اعتنای استانداری به حوزه وجامعه هدفش گزینه مناسبی برای مدیریت به حساب می آید,هرچند فنی وحرفه ای استان خوزستان نیروهای توانمندی برای مدیریت این اداره کل در اختیار دارد ومیتواند از نیروهای خود نیز استفاده کند,لکن به شرطیکه این نیروها همان نیروهایی نباشند که مدیریت کنونی برای بعد از خود تربیت نموده است که زمام امور را برای همیشه در دست داشته باشد.در واقع این گفتمان دولت دکتر احمدی نژاد است که طی اظهار نظری گفتند:دولت تمام شد ولی آرمانهای دولت پابرجاست!

  لذا متولیان امر باید به این نکته توجه داشته باشند که درصورت بکارگیری نیرو از خود فنی وحرفه ای باید این نیرو نگرشی متفاوت از مدیریت قبلی به اوضاع داشته باشد,نه اینکه همان وضعیت ,تیم وکادر ونیروها و نحوه مدیریت را مجددا به اداره کل دیکته کند که دراین صورت همان آش و همان کاسه خواهد بود!

  برچسب ها :
 • ویرایش
 • انتشار یافته: ۲۸
  1. من میخوام بدونم با چه منطقی باید یک نفردهسال یک جا مدیر باشه با با دلتون به حال پرسنل نمی سوزه دلتون به حال مردم بسوزه نه اصلا دلتون به جال دولت بسوزه که همین مدیران احمدی نژاد تیشه به ریشه دولت و اهداف دولت میزنن اقای نویسنده راست میگه استادار محترم و وزیر محترم این رو می دونن ولی هیچ کاری نمیکنن بنده خدا پرند و حاچیلو هم قربونشون برم که ازمدیران دوره احمدی نژادن تو تعطلیات عید میان دزفول که لابی بزنن برا ماندگاری خودشون اما سردار دارایی سردار نیستی اگه تمومش نکنی از دکتر مقتدایی هم خیلی انتظار داریم اصلا انگار جادو و جنبل کردن خوب حالا که هیچکس به داد ما نمی رسه از کلیه جادوگران استان دعوت به عمل می اید که مردم را یاری کنن .البته ما خدا را هم داریم ولی ………..

  2. سيدجابر موسوي گزينه خوبيه،ولي بايد از نيروهاي خوبي كه دراين ده سال به حاشيه رونده شدن استفاده كرد

  3. بهترین فردی که الان با پرسنل ومشکلات موجود این اداره کل آشنایی کامل دارد معاونت آموزشی یعنی آقای شهرام ملایی است.

  4. جناب آقای استاندارمحترم ما کارکنان فنی و حرفه‌ای خوزستان نیز جزو مردم این استان هستیم، ب ما هم توجه ای داشته باشید.

  5. جانا سخن از زبان ما می گوئی …

  6. به نظر اینجانب برای تصدی مدیریت جدید این اداره کل بهترین گزینه از داخل مجموعه آقای شهرام ملایی و گزینه بیرونی. آقای سیدجابر موسوی می باشند.

  7. بنده تو جریان هستم که سال گذشته نیز به آقای شهرام ملایی پیشنهاد تصدی مدیر کلی این اداره را دادند اما متأسفانه آقای ملایی گفتند که ما با بعضی ها نون و نمکی خورده ایم و نپذیرفتند.

  8. Thumb up 0 Thumb down 0
   از کارکنان فنی و حرفه‌ای خوزستان

   ملایی دوستت داریم.

  9. Thumb up 0 Thumb down 0
   از کارکنان فنی و حرفه‌ای خوزستان

   جناب آقای استاندارمحترم خوزستان
   تامین امنیت روانی کارکنان زیر مجموعه ادارات کل خط قرمز نظام و دولت تدبیر و امید بوده و در برخورد با عوامل مخل مجموعه نباید کمترین مصامحه و گذشتی در کار باشد. همچنان که استحضار دارید فنی و حرفه‌ای خوزستان سالهاست نیاز به تغییر مدیریت داشته و دارد لیکن دریغا از یک فریادرس دلسوز، لذا می طلبد که حضرتعالی ” طرحی نو در این سامان در اندازید “.

  10. آقای دکتر مقتدایی :
   ادرکنی،ادرکنی، ادرکنی، ادرکنی، ادرکنی، ادرکنی،……….

  11. به نظر اینجانب این اداره کل نیاز به تغییر مدیریت دارد، اگر استاندار محترم به این موضوع رسیدگی کند واقعا میشه گفت که ایشان گوشه چشمی هم به مشکلات خوزستان دارند.

  12. Thumb up 0 Thumb down 0
   از کارکنان فنی و حرفه‌ای خوزستان

   سلام
   بنده از مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان عاجزانه خواهشمندیم که برای رضای خدا هم که شده به موضوع ورود کرده ومشکل را حل کنند، دیگه خسته شدیم، آخه چرا کسی نیست که به حرف دل ما توجه کند!! آخه چقدر از شما مسولین باید خواهش،تمنا، التماس، استدعا،…….. داشته باشیم!!!؟؟؟ آخه تا کی؟؟؟؟؟؟

  13. بنظر اینجانب بهترین گزینه برای مدیرکلی،
   معاونت آموزشی جناب آقای ملایی بوده و هست.

  14. خیلی مناسفم

  15. قدرت داره نفوذ داره خوب هم حرف میزنه میتونه مدیر باشه

  16. با سلام و احترام خدمت همکاران عزیز
   اینجانب هیچ وقت دنبال مسوولیت نبوده، نیستم و نخواهم بود.

  17. آویشن حیا کن، فنی و حرفه‌ای خوزستان را رها کن.
   مچکریم.

  18. واقعا کاسه صبر همه لبریز شده

  19. “ان الله مع الصابرین”
   همانا خداوند با صابرین است.

  20. ظلم، خیانت، جور و جفا، ریا، دروغ،…. ماندگار نیستند.

  21. بنظر می رسد این مطلب و مطلب مشابه همین سایت، یک بازی حرفه ای از سوی …..باشد برای بقائ خود با حربه ی مظلوم نمایی.

  22. جناب استاندار
   تورابه خدا فقط در فنی و حرفه ای خوزستان تغییر بوجود آورید به هر شکلی راضی هستیم؛ درون سازمانی یا برون سازمانی فرقی نمیکند به تمام مقدسات جانمان به لب رسیده از دروغ، ریا، بی عدالتی، ظلم و. …

  23. از پایگاه خبری عصر ما که لطف فرمودند و درد دل ما را منتشر میکنند عاجزانه تقاضا دارم که اخبار و کامنتها را به هر نحوی که میتوانند به دست مسئولین برسانند

  24. گزینه فقط سواری که خود حامی روحانی ست

  25. جناب آقای علی
   ما هرچه عقب گرد در اداره کل داشته ایم ناشی از مدیران برون سازمانیست و دوران خوشمان به مدیران درون سازمانی برمیگردد
   مانیروهای درون سازمانی زیادی داریم

  26. بنظرم بهترین گزینه مدیریت مشارکتی بین قلاوند و یزدخواستی میباشد

  27. سلا. مهندس شهرام مولایی. با عرض سلاام و خسته نباشی. وشما لیاقت پست های. بالاتر از اینا هم داریدok


 • گفتگو