عصر ما
پربازدید ترین ها
 • امام جمعه خرمشهر : به کوری چشم سوء استفاده گران به خرمشهر در زبان محلی محمره میگویم - 579 بار

 • دکتر کریم سورای به ریاست دانشگاه پیام نور اهواز منصوب شد - 143 بار

 • امروز علی ساری؛ مردم بود! - 113 بار

 • پیشرفت نسبی مذاکرات با عربستان سعودی/ دو پلیس خاطی جده محاکمه شدند - 109 بار

 • در شورای اداری استان خوزستان با حضور رئیس جمهور چه گذشت؟ / اعتراض نماینده اهواز به ابتکارجلسه را متشنج کرد - 109 بار

 • روایت جهانگیری از گفتگو با رهبری درباره اصلاح‌طلبان/رابط مستقیم اصلاح‌طلبان شدم/رهبری استقبال کردند - 100 بار

 • مضیف حاج عبدالله در جزیره ” صلبوخ” / ۳۰ دانشجوی رشته هنر و معماری چگونگی ساخت مضیف عربی را فراگرفتند - 92 بار

 • طرح درختکاری جهاد سبز در اهواز برگزار می شود - 81 بار

 • تجمع معلمان اهوازی برای مطالبات صنفی مقابل سازمان آموزش و پرورش برگزار شد - 76 بار

 • یادواره شهدای جهاد عشایر عرب ضد انگلیس و بزرگداشت سرلشکر علی هاشمی برگزار می شود - 75 بار

 • کد خبر : 1436
 • تعداد نظرات : ۱۳ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ بهمن, ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۴
 •   

  چرا اینچنین پریشان!!!! (جوابیه حجةالاسلام فیاضی به روزنامه کارون)

  در پی درج مقاله ای تحت عنوان «به کجا اینچنین شتابان» از سوی روزنامه کارون در شماره دیروزیکشنبه 20 بهمن ودر صفحه 4  تعبیر انتقاد از جناب آقای دکتر مقتدایی به سهم خواهی جوابیه ای از سوی حجةالاسلام و المسلمین شیخ عبدالزهرا فیاضی رییس کمیته روحانیون ستاد دکتر روحانی منتشرشد که مشروح آن اینچنین است: […]

  در پی درج مقاله ای تحت عنوان «به کجا اینچنین شتابان» از سوی روزنامه کارون در شماره دیروزیکشنبه 20 بهمن ودر صفحه 4  تعبیر انتقاد از جناب آقای دکتر مقتدایی به سهم خواهی جوابیه ای از سوی حجةالاسلام و المسلمین شیخ عبدالزهرا فیاضی رییس کمیته روحانیون ستاد دکتر روحانی منتشرشد که مشروح آن اینچنین است:
  روزنامه فخیمه !کارون،در مقاله ای تحت عنوان «به کجا چنین شتابان»، ندای وا استاندارا ، سرداده و چنین وانمود کرده که عده ای در صدد ایجاد جو اغتشاش و تهدید برآمده اند، آنهم تهدید استاندار ،و نوسترآداموس مآبانه به پیشگویی آینده پرداخته و با آنالیز ژولورنی وضعیت موجود ژست هشدار گرفته !! باید به عرض آن جریده مفخمه برسانم جای بسی تاسف است کسانی که تا دیروز جناح اصولگرا و حتی نظام مقدس جمهوری اسلامی را به قفل کردن دهانها و شکستن قلمها و ندادن حق آزادی بیان و بعد از بیان متهم میکردند، امروز خود به مانند قرون وسطی پیشنهاد انگیزسیون و تفتیش و تفلیش افکار میپردازند ،کسانی که خود را ژورنالیست میدانند اما با الفبا و واژگان آن هم آشنا نیستند و شاید عامدانه  بنا به مصالحی خود قصد ایجاد اغتشاش و تهدید دارند!
  آنها حتی معنی تهدید و هشدار و فرق آن دو را درک نمی کنند .نظام مقدس جمهوری اسلامی از دو واژه جمهوریت و اسلامیت شکل گرفته ،جمهور یعنی مردم و اسلامی یعنی اداره آن جمهور براساس اعتقاد نشأت گرفته از آن جمهور که همان اسلام عزیز میباشد و این همان مردم سالاری مدنظر مقام معظم رهبری میباشد.
  اینجانب به آقای استاندار هشدار دادم .در کجای قانون هشدار دادن و گوشزد کردن و یا حتی به تعبیر امام راحل(ره) تخطئه کردن جرم شناخته شده آنهم هشدار مشروط (اگر) لازمه عزل مسئولین داشتن پست کشوری نیست ،طبیعت نظام دموکراتیک و مردم سالار حق همه افراد جامعه را در عزل و نصب مسئولین به رسمیت شناخته ،به عنوان مثال میتوان در انتخابات پیشروی مجلس به کاندیدایی رای داد که قول پیگیری عزل استاندار یا هر مسئول دیگر را بدهد و روش های دیگری که بصورت قانونی و مدنی پیگیری نمود ،در جمهوری اسلامی نیازی به تهدید و شب نامه نویسی وجود ندارد و به قول منطقیها ،سالبه به انتفای موضوع است زیرا راههای قانونی و مدنی مکفی برای احقاق حقوق در نظام مقدس جمهوری اسلامی که یادگار امام عظیم الشان و ثمره خون شهیدان است تعبیه شده ،اما در رابطه با سهم خواهی باید گفت اگر منظور آنها من باشم، بارها گفته ام و حتی به آقای مقتدایی هم گفته ام اگر پستی با هفتاد من عسل هم پیشنهاد کند نمی پذیرم کما اینکه پیشنهاد آقای دکتر جادری را برای همراهی ایشان در استان هرمزگان رد کرده ام . من یک طلبه هستم و مشغولیت های خاص خودم را دارم ،اما اگر منظور آنها دیگر اقوام و گرایش ها باشد، هر قوم گرایشی برابر با وزن و عیاری که در شاکله استان دارد بطور موزون و منطقی و براساس شایسته سالاری از این حق برخوردارند بهر حال به تعبیر قرآن کریم ما امت وسط هستیم و باید عدالت و تعادل را که شعار معمار تدبیر و امید جناب آقای دکتر روحانی رییس جمهور محبوب و محترم میباشد ،سرلوحه اعمالمان قرار دهیم .در خاتمه باید به عرض برسانم که حضور در عرصه سیاسی و اداره کشور پیش شرط هایی دارد و لازمه آن بازگذاشتن میدان برای منتقدان و صاحبان نقدهای سازنده است ،نه اینکه به رقیبان و همفکران دلسوز انگ های غیرمنصفانه بزنیم و آنها را از میدان بدرکنیم ،چنین امری بی شک ظالمانه و به مصلحت هیچ طیف و طایفه ای نیست .

  حسبی الله و الحمدللله رب العالمین اولا و آخرا.

  برچسب ها :
 • ویرایش
 • انتشار یافته: ۱۳
  1. خوب دوستان عزیزم پیش بینی من تحقق پیدا کرد. ذیل خبر دیدار نخبگان عرب خوزستان با استاندار که خود به جلسه دعوت شده و از اول تا آخرش حضور داشتم . پستی زدم و از کلید خوردن پروژه عرب بر علیه عرب خبر دادم! نویسنده مقاله «به کجا چنین شتابان» آقا یا خانم مزرعه است، که یک حلقه از این زنجیره را شروع کرد. گواهی خواهید داد که ایشان نه شوشتری و نه دزفولی و نه لر و نه ترک ونه بختیاری هستند! بلکه از بیخ عرب هستند! این پیش بینی اولم که پروژه عرب بر علیه عرب! اما رادیکالیسم شیخ عبدالزهرا فیاضی که عرض کردم هم در این جوابیه آشکار است! و منجر به عرب زدایی خواهد شد را هم پیش بینی کردم اما برای این یکی باید صبر کرد چون پیچیده است. به نظر شما این درگیری و جنگ چه نتیجه ای به بار خواهد آورد:
   چون گل از خارست و خار از گل چرا *** هر دو در جنگند و اندر ماجرا
   یا نه جنگست این برای حکمتست *** همچو جنگ خر فروشان صنعتست
   یا نه اینست و نه آن حیرانیست *** گنج باید جست این ویرانیست
   فردا منتظر باشید تا مزرعه جوابی بدهد و شما هم پاسخی دیگر و اینها در چه روزنامه ای و با چه رویکرد قومی در حال انتشار است. اگر نمی دانید که کارون چه رویکردی دارد مطالعه بفرمائید. البته ما سه کارون داریم صبح کارون؛ عصر کارون و این کارون که باید اسمش را ظهر کارون بگذاریم که با آن دوتا قاطی نشود!!!

   • سلام
    باید بعرض فواد برسانم،که بیانیه و جوابیه من هی ربطی به قوم دلیر عرب ندارد،گرچه خود عرب هستم و هیچ کس نمی تواند منکر وجود این قوم مومن و ولایتمدار و نقش تعیین کننده آن در تاریخ و آمیختگی آنان با ایل غیور بختیاریو گسترهآن در مناطق مختلف خصوصا خوزستان قهرمان باشد،اما به هیچ تشکیلات قوم محوری اعتقاد ندارم و قوم گرایی را امری مزخرف و برخلاف اعتقادات دینی میدانم آنهم در زمانی که جهان به مانند یک دهکده همه را در کنار هم چیده و امروز چنین گرایش هایی شامه هر انسان انسانی ! را می آزرد.من این بیانیه را در اعتراض به حساب نیاوردن کادر تلاشگر ستاد دکتر روحانی و بقیه فرهیختگان خوزستانی فارغ از هر قوم و نژادی نوشتم و لذا به سایت محترم عصرما تذکر دادم تا در عنوان جوابیه به کارون جمله :تعبیر نخبگان عرب و سهم خواهی آنها را حذف کند که حذف شد ،بنده با نخبگان مذکور هیچ ارتباطی ندارم و وکیل مدافع آنان نیستم.و نسبت رادیکالیسم به اینجانب باتوجه به توضیحی که عرض شد وجاهت ندارد و امیدوارم نویسنده محترم در نوشته خویش تجدید نظر فرمایند.
    من برعلیه هیچ عرب و غیر عربی نیستم و اگر دقت شود نه در بیانیه و نه در جوابیه کارون هیچ نامی از قوم خاصی نبرده ام .اما در رابطه با اعتقادات دینی خود و نظام مقدس جمهوری اسلامی با هیچ کس تعارف ندارم و با تمام وجودم دفاع خواهم کرد.و اما در رابطه با گرایش سیاسی عضو هیچ حزب و گروهی نیستم و اولویت اول من حفظ نظام و تلاش برای موفقیت روزافزون آن میباشد .و فعلا هوادار دولت تدبیر و امید هستم و عقد اخوت ابدی با هیچ شخص و گروهی نبسته ام و به محض مشاهده انحراف درصدد اصلاح برمی آیم و اگر نتوانستم اعلام برائت و بیزاری میجویم./باتشکر- فیاضی

   • هرچه قدر هم بخوایم به مقاله و جوابیه سطحی نگاه کنیم، به هیچ وجه نمیشه ازش برداشت قومیتی کرد. اینکه شما نظریه ای مطرح کردید و از قضا مقاله ای توسط یک عرب زبان و جوابیه ای هم قوم ایشان منتشر شده که معیار تحلیل نیست. مثل شما مثل کسی هستش که یه دکمه پیدا میکنه و میخواد یه پیرهن واسش بدوزه !

    یا حق

   • اینکه شما پیشبینی میکنید و نتیجه گیری ، فی نفسه بدیهی و نامذموم است! اما شیخ اصلاحات خوزستان از قومیت خاصی نام نبرده و تعصبی ندارند. شما هم بجای دامن زدن به اختلافات ، از اعتراضات گسترده عزیزان بختیاری و در راس انها حاج محسن رضایی به سریال سرزمین کهن و ارجاع پرونده به شورای امنیت ملی ( حاج علی شمخانی) آنچه باید، بیاموزید.

  2. احسنت به هوشیاری وهوشمندی جناب آقای فیاضی حرف دل اکثر کسانی که به نا حق آنها را به انزوا برده اند همین است احسنت

  3. درود بر استاد فیضی انتقاد از اشخاص نه گناه است نه جرم.اگر ان شخص مسئولیت حکومتی داشته باشد انتقاد از او ارزش است.

  4. با تشکر از مواضع جناب فیاضی باید خاطر نشان کرد در همه دوران تاریخ معاصر ما روحانیت شجاع و مبارز توانست است با نقد سازنده وایستادگی جلوی انحرافات را گرفته اسنان خوزستان دارای قومیت های مختلفی است که مسولین باید حقوق انها را در انتصابات رعایت کنند سخن به حق آقای فیاضی برای رعایت شعار دولت تدبیر وامید است که متاسفانه از سوی مسولین توجه زیادی به آن نمیشود

  5. سلام به همگی…
   با تاخیر شروع به کار پایگاه خبری عصر ما رو تبریک میگم.. امیدوارم عصر ما عصری باشه که در اون دنبال قومیت ها و نژادها نباشیم.. دنبال این نباشیم که کی داره حرف میزنه.. دنبال این باشیم که چی داره میگه..

   اعتقاد دارم هیچ کس بر علیه هیچ کس نمی تونه باشه تا وقتی که خدا با بنده هاش باشه و بنده هاش بدونن خدایی هست که عاشقانه کنارشونه..

   مطلب روزنامه کارون رو نخوندم و اطلاعی ندارم.. از ملاقات دکتر مقتدایی با یسران عرب خبر ندارم.. از بعضی انتصابات اصلا سر در نمیارم اما به خودم دلداری میدم که من سواد سیاسی ان چنانی ندارم.. اقای فیاضی رو مدت کمیه که میشناسم و هنوز خیلی زوده که بخوام در موردشون اظهار نظر کنم که البته قضاوت کار ما نیست..

   اما تعجبم فقط از یه چیزه.. چرا تفرقه؟ چرا ایستادن رو به روی همدیگه؟ چرا پس زدن دست همدیگه؟ اگر هدف بهبود اوضاع استان و شایسته سالاریه پس چرا دست همدیگه رو نمی گیریم؟

   به ضوابط و روابط کاری ندارم.. به متن پیامک های رد و بدل شده کاری ندارم.. به سیاست های کلی کاری ندارم.. به فردا و فرداها کار دارم.. به روزی که من خبرنگار نباشم و چشم تو چشم مسئولی بشم که روزی فکر میکردم با قلمم میتونم وجودشو زیر سوال ببرم! به روزی که فلانی رئیس جمهور نباشه فلانی استاندار نباشه و فلانی وزیر نباشه.. نگران روزهایی هستم که استان ما و کشور ما برامون حکم قفسی بی روزنه داشته باشه..

   پریشانی ها میگذرن.. هیچ طوفانی موندنی نیست.. بعد از هر بارونی خورشید طلوع میکنه.. چه خوب که ما خودمون باشیم.. خوده خودمون.. با امام حسین سینه نزنیم و با یزید شمشیر نزنیم.. یه جایی خوندم اقای فیاضی نوشته بودن ” خدا قبل از خورشید بیدار است” از این جمله تو اون متن موافق بودم.. و البته که تعویض و عزل راه چاره نیست و ما دست به دست هم می دیم برای وصل..

   موفق باشین..

   • در جواب خبرنگار:
    سلام ، وجودت همه پاکی و صداقت و بازهم بی تکلف ! قلم بی آلایشی داری و از صمیم دل سخن میگویی و لاجرم چنین سخنی بر دل می نشیند .من همیشه نظر و رای دیگران را با دیده تقدیر و احترام می نگرم و فکر میکنم هیچ کس نمی تواند خود را از دیدگاهدیگران بی نیاز و مستغنی بداند.
    اینکه فرمودید عزل چاره کار نیست من هم موافقم و آن را به مانند قطع عضو درد آور و جانکاه میدانم و به هیچ وجه به آن بعنوان اولین و دومین … راه حل اعتقادی ندارم بقول عرب ها : «آخر الدواء الکی »نگاه میکنم و خود خوب میدانید که عزل یک فرد برای کسی چون من یک مسیر است و طی آن شاید کوتاه و ای بسا بلند باشد و چنین امری توان و صبر می طلبد و وقت گیر و زمانبر است و ما نباید در گام اول در چنین مسیری بیافتیم و نیروی خود را در این راه هدر دهیم .لذا بنده هشدار دادم و این یعنی باهم باشیم!/فیاضی

  6. بسمه تعالي »
   مردم شريف خوزستان
   دولت محترم تدبير و اميد

   تقارن زيباي دهه فجر انقلاب اسلامي امسال و تجديد بيعت با آرمانهاي انقلاب اسلامي به رهبري بنيانگذار جمهوري اسلامي و رهبر معظم انقلاب با روي كار آمدن دولت تدبير و اميد بر شما مباركباد.
   بركسي پوشيده نيست كه مردم خوزستان بويژه مردم عرب در مسير پيروزي انقلاب و دفاع از كشور و تثبيت پايه هاي نظام اسلامي ، زحمات و مشقت هاي فراوان را به جان خريدند كه فرمايش ماندگار رهبر فقيد انقلاب مبني بر اينكه خوزستان دين خود را به اسلام ادا كرد ، خود شهادتي صريح از اهميت اين مردم محروم و رنج ديده دارد.
   مردم خوزستان بويژه قوميت عرب همسو با اهداف نظام اسلامي در 24 خرداد كه همگام با اكثريت ملت ايران صحنه زيبايي از حضور و راي بالا و معنا دار خود را در انتخابات با انتخاب دكتر حسن روحاني به نمايش گذاشتند.
   يكي از برنامه هاي محوري دكتر روحاني كه مورد استقبال زيادي واقع شد ، توجه ويژه به اقوام و اقليت ها و مشاركت دادن فعال آنها در حيات سياسي و اقتصادي بود كه ايشان با تشكيل و انتخاب دستيار ويژه در امور اقوام و اقليت ها براي اولين بار ، موضوع تبعيض از اقوام را وارد فاز جديد و اميدوار كننده اي نمود.
   در اين راستا ، سفر رياست جمهوري به استان و سخنان مديرانه و هوشمندانه ايشان و برگزاري جلساتي از سوي هيئت همراه از جمله وزير محترم اطلاعات و دستيار ويژه در امور اقوام و اقليت ها ، نشان از اهتمام زايد الوصف هيئت دولت به مقوله اقوام و لزوم رفع تبعيض از آنها بويژه در بحث انتصابات و اشتغال مي باشد.
   متاسفانه به رغم تاكيدات صورت گرفته ، برنامه ها و اهداف اعلام شده در حداقل ترين مشكل آن محقق نگرديد.استاندارمحترم خوزستان در اقداماتي چالش برانگيز دست به تغييرات گسترده و انتصاب مديران كل , مديران كل ستادي استانداري با حذف يك قوميت مبادرت نمود. ايشان اخيراً با انتصاب 13 فرماندار در شهرستانهاي استان خوزستان موضوع انتصابات را وارد فاز جديدي نموده كه موجي از اعتراض و نارضايتي شديد فعالان سياسي طرفدار دولت و قوميت عرب را به دنبال داشت.
   بدين منظور ما جمعي از فعالان سياسي و اجتماعي ضمن مخالفت جدي با انتصابات اخير در استانداري ، مديران كل و علي الخصوص فرمانداريها ، اين انتصابات را برنامه ريزي شده و هدف دار دانسته و توصيه اكيد مي نمائيم كه ايشان نسبت به تجديد نظر در تصميمات اتخاذ شده اقدام عاجلي نموده و نماينده عالي دولت و مديران كل جديد را به دوري از هرگونه عملكرد و انتصابي كه بوي حذف يك قوميت را بدهد را سفارش مي كنيم.
   ما حق خود مي دانيم كه مخالفت با اين روند و انتصابات را از هر راه قانوني و مدني پيگيري نمائيم.

   جمعي از فعالين سياسي و اجتماعي عرب خوزستان

  7. آقای فیاضی از بزرگان شهرستان باوی و انصافا هم بیانیه یی ایشان رسا و منطقی بود هم جوابیه یی که برای عصر کارون نوشته بود شیوا از خداوند منان برایشان سلامت و موفقیت خواهانم

  8. آقای فیاضی ، شیخ اصلاحات خوزستان ، مطالبات شما خواسته های همه ما ست اعم از عرب و بختیاری. مسلما یکی از مصادیق اعتدالگرایی ، اعتدال در انتصابات است. البته که معاونت برادر سینه چاک مشایی! در استانداری بسیار دور از شعارهای دولت تدبیر و امید است .

  9. چرا اقای محسن رضایی در برنامه گفتگویی ویژه خبری روز 5 شنبه شبکه 2 سیما از همه اقوام ایرانی اسم می برد بجز قوم اصیل و شریف عرب .خیلی عجیبه لطفا برنامه را دوباره ببینید و پیگیر موضوع شوید با تشکر .طبق گفته مجری متن برنامه روی سایت باشگاه خبرنگاران جوان موجود است


 • گفتگو